Taniec z tożsamością – zapowiedź spotkania

„Girl” - Taniec z tożsamością; grafika: Patrycja Lniska

„Girl” – Taniec z tożsamością; grafika: Patrycja Lniska

Już 17 stycznia odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Okryci ciałem, czyli filmowe poszukiwanie własnej tożsamości” organizowane przez Redakcję CDN wraz z Kinem Kameralnym Cafe. Spotkanie pod hasłem „Taniec z tożsamością” będzie okazją do pogłębionej dyskusji na temat wyzwań, z jakimi borykają się osoby transpłciowe. Pozwoli też przyjrzeć się roli, jaką kino może odegrać w kształtowaniu postrzegania i akceptacji różnorodności płciowej w społeczeństwie.

Centralnym punktem będzie projekcja filmu „Girl” z 2018 roku. Opowiada on o życiu piętnastoletniej Lary, która marzy o tym, by zostać tancerką baletową. W trudnym świecie tańca jest oceniana w dwójnasób – na podstawie swoich umiejętności technicznych, ale także w tym, czy jest wystarczająco kobieca, by występować w rolach damskich. Lara jest bowiem osobą transpłciową. Historia ta powstała na podstawie doświadczeń Nory Monsecour – transpłciowej tancerki, a prywatnie przyjaciółki twórcy filmu Lukasa Dhonta. Ten belgijski scenarzysta i reżyser otrzymał za “Girl” nagrodę Złotej Kamery podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. 

Goście: Karol Hamanowicz, Paulina Dante Dudek; fot: archiwa prywatne

Goście: Karol Hamanowicz, Paulina Dante Dudek; fot: archiwa prywatne

Spotkaniu towarzyszyć będzie dyskusja, w której wezmą udział goście specjalni. Karol Hamanowicz to 23-letni student dyplomacji na Uniwersytecie Gdańskim oraz aktywny członek organizacji “Gdańsk Bez Granic”. Paulina Dante Dudek jest osobą queerową, niebinarną i neuroróżnorodną. Studiuje archeologię na Uniwersytecie Gdańskim i angażuje się w działania koła naukowego “Tęczowy Port”. 

Serdecznie zapraszamy do udziału! Spotkanie odbędzie się 17 stycznia 2024 r. o godz. 17:30 w Kinie Kameralnym Cafe (ul. Lektykarska 4).

Specjalna cena biletów: 20 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *