Okulary przeciwsłoneczne. Podpowiadamy, jak dobrać oprawki szkieł.

Słonecznych dni co raz więcej, nieubłaganie zbliża się lato. Mimo, że słońce dodaje nam energii, często może być i utrapieniem. Przed szkodzącymi nasze oczy promieniami słonecznymi od lat chronią nas okulary przeciwsłoneczne. Dziś podpowiadamy jak dobrać ten modny i pożyteczny dodatek.

Okulary przeciwsłoneczne oczywiście najlepiej kupić jest w salonie optycznym, ale i te zakupione w butikach czy galeriach handlowych mogą być w porządku, jeśli posiadać będą pewne cechy. Przede wszystkim, każde okulary muszą posiadać znaczek CE na oprawkach, czyli certyfikat, który mówi o tym, że dane okulary zostały przetestowane i chronią nasz wzrok. Innymi słowy, soczewki posiadają filtr UV. Po przymierzeniu okulary, powinny znajdywać się blisko oczu, tak aby przepuszczać jak najmniej światła.

Gdy sprawdzimy już wszystkie kwestie zdrowotne, możemy zwrócić uwagę na estetykę. Poniżej przedstawiamy kilka ponadczasowych modeli oprawek:

Okrągłe

lenonki

Okrągłe oprawki są jednymi z najczęściej wybieranych. Nic dziwnego – te szkła to styl i klasa sama w sobie. Ponad to, owalne oprawki optycznie złagodzą rysy twarzy. Lenonki- bo tak nazywamy tego typu okulary pasują do ubrań w stylu boho oraz świetnie sprawdzą się także w nieco bardziej odważnych-  rockowych stylizacjach.

Kocie

przykład kocich oprawek

Oprawki kanciaste są idealne dla osób o okrągłej twarzy. Dzięki nim unikniemy efektu pyzy, a twarz optycznie stanie się owalna. Takie okulary świetnie wpasowują się w klimat retro. Idealnie sprawdzą się w połączeniu z kwiatowymi sukienkami z ubiegłego stulecia. Aktualnie przeżywają swój renesans i są mocno lansowane przez gwiazdy i celebrytów. Dodatkowo,  kocie oprawki dodają szyku i elegancji. Wyglądają niezwykle intrygująco i zagadkowo.

Aviator

DSC_1923

awiator

Polecane są osobom o kwadratowej twarzy. Lekko zaokrąglona dolna linia zaokrągli rysy twarzy i odwróci uwagę od mocnej lini żuchwy. Ten klasyczny model okularów pasuje do wszystkiego. Chętnie noszony jest zarówno przez panie, jak i panów. Absolutnie uniwersalne i odpowiednią na każdą okazję. Fantastycznie będą prezentować się zarówno w romantycznej stylizacji, jak i w połączeniu z ciężkimi, rockowymi butami.

Clubmaster

DSC_1901

clubmaster

Clubmastery  to model kultowy. Takie okulary nadadzą charakteru każdej, nawet najzwyklejszej stylizacji. Wprost idealne, aby łączyć je ze skórzaną, czarną kurtką i trampkami. To także bardzo dobry wybór, kiedy chcecie zainwestować w jedną, porządną parę okularów. Świetnie prezentują się u posiadaczy owalnej twarzy.

fot. Katarzyna Anuszewska, Gosia Gissel