W Gdańsku odbędzie się dyskusja na temat weganizmu zorganizowana w ramach 18 Ogólnopolskiego Tygodnia Wege

Fot. Grafika ze strony wydarzenia na Facebooku

W ramach 18 Ogólnopolskiego Tygodnia Wege organizowanego przez Fundację Viva! odbędzie się w Gdańsku dyskusja na temat weganizmu. — Porozmawiajmy o weganizmie, motywacjach, barierach i satysfakcjach. O co w tym chodzi? Jak wygląda przejście na wegańską stronę? Jest łatwe? Trudne? Co nam daje? — piszą organizatorzy.

Wydarzenie będzie miało miejsce w kawiarni Sztuka Wyboru, położonej na ul. Słowackiego 19, w sali na pierwszym piętrze, w sobotę 25 maja o godz. 16. Potrwa około dwie godziny.

Dyskusja moderować będzie Karolina Czechowska – koordynatorka kampanii Zostań Wege, prowadzonej przez Fundację Viva! i mającą na celu upowszechnianie diety roślinnej.

Uczestnicy debaty

Wśród panelistów znajdą się:

  • Łukasz Musiał – aktywista na rzecz praw zwierząt, weganin od 17 lat. Koordynator prowadzonej przez Fundację Viva! kampanii Stopklatka, dotyczącej chowu przemysłowego zwierząt. Współzałożyciel Inicjatywy Na Rzecz Zwierząt BASTA!. Organizator wielu wydarzeń, protestów i akcji o tematyce prozwierzęcej i wegańskiej. Zaangażowany w aktywizm śledczy i nagłaśnianie przemocy wobec zwierząt w hodowlach futrzarskich i rzeźniach. Występował w wielu reportażach telewizyjnych o śledztwach i dotyczących traktowania zwierząt. Współtwórca dwóch filmów dokumentalnych “To tylko zwierzęta” i “W jak wybór”.
  • Justyna Żak – nana w Internecie jako Juszes, gdzie tworzy treści lifestylowe i humorystyczne oraz dzieli się roślinnymi przepisami, promując dietę wegańską i świadomość ekologiczną.
  •  Tomek Mędrek – influencer, razem z żoną publikuje przepisy na blogu veganhigh.pl oraz profilu na Instagramie.  Specjalizuje się w roślinnych przepisach z pogranicza kuchni polskiej i comfort food.

Na zakończenie wydarzenia, po dyskusji, odbędzie się roślinny poczęstunek.

Wydarzenie jest częścią 18. Ogólnopolskiego Tygodnia Wege, w ramach którego Fundacja Viva! organizuje szereg eventów w wielu polskich miastach, m.in. pokaz gotowania założycielki bloga Smakoszki Jaroszki oraz łódzkiego cateringu Majne Szwajne Vegan Deli Dominiki Repetto Czapskiej w Łodzi, wykład dr. Sławomira Jarmuża pod tytułem ,,Mądre przekonywanie do słusznych idei” we Wrocławiu, czy 15 Bieg Wegański w Warszawie.

Link do strony wydarzenia na Facebooku: Rozmowy o weganizmie | Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × pięć =