Premiery w Heliosie 11-17 kwietnia

Premiery w HeliosieW kwietniu gdańskie kino Helios zwalnia nieco obroty. Stąd też w dzisiejszym przeglądzie znajdą się tylko dwie premiery, choć to nie wszystko. Przeczytacie także o piątkowym Maratonie Grozy i filmowej niespodziance, jaką szykuje dla was kino.

Na nowy film w reżyserii Joon-ho Bonga czekaliśmy 5 lat. Ostatnia produkcja w jego dorobku – „Matka” – doczekała się nominacji do nagrody Independent Spirit. Od piątku na ekrany kin wchodzi premierowy film autorstwa Koreańczyka, zatytułowany Snowpiercer: Arka przyszłości. Reżyser przedstawia w nim własną wizję rzeczywistości. Zmiany klimatyczne, które zaszły na Ziemi, spowodowały zamarznięcie całej planety. Ci, którym udało się przeżyć fazę nagłego zlodowacenia, schronienie znaleźli w krążącym w kółko pociągu. Ludzie z ostatniego wagonu żyją tak, jak niegdyś mieszkańcy slumsów. Z kolei ci, którzy usadowili się w pierwszym wagonie składu, uznawani są za wybrańców. Zamieszkują luksusowe przedziały i nie myślą o innych, oddając się bez reszty alkoholowym libacjom i narkotykowym orgiom. Siedemnaście lat po wyruszeniu pociągu w niekończącą się podróż po lodowatej i wyludnionej planecie, Curtis (Chris Evans) – młody przywódca ludzi kotłujących się w ogonie pędzącej maszyny, doprowadza do buntu i zamieszek. W celu oswobodzenia swoich Curtis i towarzyszący mu pasażerowie wyruszają w pełną bitew i niebezpieczeństw podróż, która ma ich doprowadzić do lokomotywy. Tam właśnie, na samym przodzie Snowpiercera, rezyduje Wilford (Ed Harris) – człowiek ustalający reguły gry. Jak zakończy się ich wyprawa?

Poznajcie wzruszającą historię Coltona Burpo – chłopca, który podczas operacji znalazł się na granicy życia i śmierci. Kiedy Colton cudem wyzdrowiał, jego rodzina nie posiadała się z radości. Reżyser Randall Wallace w filmie „Niebo istnieje… naprawdę” postanowił zekranizować tą wspaniałą, prawdziwą historię, która okazała się światowym bestsellerem. Po udanej operacji Colton (Connor Corum) oznajmia rodzicom (Kelly Reilly i Greg Kinnear), że opuścił swoje ciało podczas zabiegu, wiarygodnie opisując, co oni robili wówczas, gdy on leżał na stole operacyjnym. Mówi o wizycie w niebie i przekazuje historie ludzi, z którymi spotkał się w zaświatach, a których nigdy wcześniej nie widział. Wspomina wydarzenia mające miejsce jeszcze przed jego narodzinami. Zaskakuje opisami i mało znanymi szczegółami o niebie, dokładnie pasującymi do tego, co podaje Biblia. Colton z rozbrajającą dziecięcą niewinnością opowiada o spotkaniach z członkami rodzinny, którzy już odeszli z tego świata. Bo „Niebo istnieje… naprawdę”. UWAGA! Film ma polską premierę w środę (16 kwietnia). Od tego dnia zapraszamy na pokazy w gdańskim kinie Helios.

W ten piątek (11 kwietnia) w 34 kinach sieci Helios w całej Polsce odbędzie się Maraton Grozy! W programie cztery mroczne filmy, z których premierowo zobaczycie „13 grzechów”, a później „Granice bólu”, „Następny jesteś ty” i na sam koniec Oldboy. Zemsta jest cierpliwa. Podejrzewam, że taka dawka grozy jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli wam zasnąć. Oczekujcie nieoczekiwanego i zameldujcie się na starcie! Bilety w cenie: normalny – 30 zł, ulgowy – 27 zł.

START: piątek (11 kwietnia) godz. 23.00

META: sobota (12 kwietnia) godz. 06.00

premiery w HeliosieNa koniec dzisiejszego przeglądu wspomniana przeze mnie wcześniej filmowa niespodzianka od kina Helios. Od piątku (11 kwietnia) będziecie mieli możliwość nadrobienia filmowych zaległości na dużym ekranie. Jeżeli w ostatnim czasie chciałeś/aś zobaczyć któryś z filmów w kinie, ale zwyczajnie zabrakło ci czasu i ani się obejrzałeś/aś, a już go nie było na dużym ekranie – to wydarzenie jest właśnie dla ciebie. Kino Helios przygotowało nie lada gratkę dla zabieganych i spóźnialskich kinomanów. Od piątku (11 kwietnia) do niedzieli (27 kwietnia) we wszystkich kinach sieci Helios grane będą kinowe hity, które nie są już dostępne w regularnym repertuarze. Wśród nich nie zabraknie bajek, komedii, filmów sensacyjnych i oscarowych hitów. Cena biletu wynosi maksymalnie 16 zł. Szczegółowa rozpiska filmów już od jutra na stronie kina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć − cztery =