Święta muzyki i studentów

fot. Unsplash

Pogoda coraz ładniejsza, więc nadchodzi idealny czas na imprezy plenerowe. Najbliższe dwa weekendy będą pełne atrakcji dla studentów z Gdańska. Już w tym tygodniu odbędą się tegoroczne Technikalia, a w następnym — Juwenalia. 

Technikalia to organizowany cyklicznie Festiwal Studentów Politechniki Gdańskiej. Impreza będzie trwała dwa dni. Wstęp jest darmowy, a zaproszeni są wszyscy, nie tylko studenci. Technikalia oferują wiele atrakcji, w tym ogromny grill, występy studenckich zespołów trójmiejskich oraz koncerty znanych polskich wykonawców. Na festiwalowej scenie pojawi się raper Jacuś, znany z singla youtube’owej Ekipy, grupa muzyczna Happysad oraz Young Multi, wykonawca trapu. Technikalia rozpoczną się o godzinie 14:00 w sobotę 13 maja na terenie Camper Parku Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej przy ul. Towarowej. Wstęp wyłącznie dla osób pełnoletnich. 

Natomiast w przyszły piątek 19 maja na Placu Zebrań Ludowych rozpoczną się Juwenalia Gdańskie, czyli festiwal Uniwersytetu Gdańskiego współorganizowany przez Fundację Gdańską. Impreza także potrwa dwa dni. Zaproszeni mogą poczuć się wszyscy spragnieni zabawy, w tym również osoby niepełnoletnie (te jednak muszą uzyskać pisemną zgodę opiekuna). Największą atrakcją Juwenaliów jest osiem koncertów polskich wykonawców. Line-up pierwszego dnia to mieszanka kultowych artystów z nowymi nabytkami polskiej muzyki. Na scenie pojawi się Monika Brodka oraz Michał Wiśniewski, czyli piosenkarze znani z dzieciństwa większości studentów. Wystąpi również młody raper OKI i zespół Nocny Kochanek. W sobotę 20 maja odbędą się koncerty Natalii Szroeder, Kizo, Smolastego i Łydki Grubasa. Na brak różnorodności nie można narzekać. Wstęp na Juwenalia jest płatny, a bilety można nabyć tutaj. 

Technikalia i Juwenalia to świetna okazja do wspólnej zabawy ze znajomymi w plenerze i posłuchania na żywo znanych wykonawców. Szczególnie przed zbliżającą się sesją majowa rozrywka przy sprzyjającej pogodzie może być dla wielu studentów przyjemną odskocznią od nauki i wykładów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 5 =