Już niedługo dziesięciolecie Standby Studio!

Źródło: Standby Studio

Już 13 czerwca na wydziale Filologii UG, w auli 1.43, odbędzie się gala z okazji dziesięciolecia Teatru Standby Studio. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 19:00-21:15.

W planie gali jest m.in.: inscenizacja sprktakli studia Egzorcyzm, Tele-Polacy, czyli ostatni seans w rodzinie, kompilacja z fragmentami wszystkich spektakli teatru przez 10 lat, wręczenie dyplomów dla zasłużonych członków teatru oraz uczestnikom konkursu Standby Workshops,  poczęstunek w formie lamki wina. Po gali organizatorzy zapraszają na afterparty w Klubokawiarni Indeks.

„Zapraszamy do przeżycia wraz z nami historii 10 lat teatru na Uniwersytecie Gdańskim, do wspólnej zabawy, wspomnień i wzruszeń. Zapraszamy dawnych aktorów, twórców, współpracowników, a przede wszystkim – byłych i obecnych widzów do wspólnego świętowania.” – Mówi Magdalena Bródka, kierownik PR Standby Studio

Grupa teatralna Standby Studio została założona w 2014 roku przez Jana Orszulaka. Zespół działa w ramach Akademickiego Centrum Kultury Alternator.

Studio nie ogranicza się tylko do teatru, realizuje także produkcje filmowe. Podczas swojej 10- letniej działalności zespół zrealizował  12 spektakli oraz 17 filmów. Produkcje studia były wielokrotnie nominowane w międzynarodowych konkursach (m. in. Cypr, RPA, Brazylia, Kanada, USA, Kenia, Japonia, Kolumbia, Francja). Spektakl studia pt. Hamlet. Miłość reprezentował Gdańsk na 21. Festiwalu Szekspirowskim w nurcie Konkursowym SzekspirOFF oraz V edycji Festiwalu Targów Studenckich START. Produkcje zespołu także gościły na scenie Teatru Druga strefa w Warszawie.

Szczegóły wydarzenia można znaleść na Fabcebooku studia.