„Z każdą piosenką wiąże się osobista historia” – wywiad z L.Stadt [WIDEO]

L.Stadt wywiad CDNL. Stadt jest jednym z najciekawszych zespołów młodego pokolenia. W sobotę 29 marca grupa wystąpiła w gdańskiej Scenie Muzycznej. W wywiadzie dla CDN-u Łukasz Lach i Adam Lewartowski opowiedzieli o pobycie w Teksasie oraz ostatnim albumie zatytułowanym „You Gotta Move”.

Grupa L.Stadt powstała ponad dziesięć lat temu w Łodzi. W skład zespołu wchodzą: Adam Lewartowski, Andrzej Sieczkowski, Piotr Gwadera i wokalista Łukasz Lach. Łódzki zespół nagrał do tej pory dwa albumy długogrające. Sporym sukcesem okazał się już debiutancki krążek zatytułowany po prostu „L.Stadt”.  Na płycie znalazło się kilka utworów, które przetrwały próbę czasu, co potwierdził koncert w Scenie Muzycznej. Warto wymienić takie kompozycje jak: „Gore” czy „Londyn”, wciąż spotykające się z gorącym przyjęciem wśród publiczności. Druga płyta pt. „EL.P” pojawiła się na rynku prawie trzy lata później. Do realizacji nagrań zaproszono wówczas Michaela Eldridge’a, który ma na swoim koncie współpracę z Radiohead. Dyskografię zespołu zamyka wydana w październiku 2013 roku EP-ka zatytułowana „You Gotta Move”. Album został zarejestrowany w Teksasie i jest hołdem oddanym najpopularniejszym artystom Południa Stanów Zjednoczonych. Na krążku znalazły się takie utwory jak: „Come Away Melinda” czy „Waiting ‘round to Die”.

Sobotni koncert (29 kwietnia) w gdańskiej Scenie Muzycznej był skupiony właśnie wokół ostatniego minialbumu, choć nie zabrakło kompozycji z wcześniejszych płyt. Dość licznie zgromadzona publiczność mogła liczyć na wszystko, co najlepsze spod znaku L.Stadt. Już „Come Away Melinda”, piosenka otwierająca koncert, zachęciła słuchaczy do wstania z foteli , a co za tym idzie, do bardziej bezpośredniego udziału w koncercie. Sobotni występ udowodnił, że L.Stadt to zespół niezwykle barwny i charakterystyczny. Repertuar łodzian nie zamyka się bynajmniej na emocjonalnych balladach. Zespół prezentuje też rock’n’rollowe oblicze, choćby przy takich piosenkach jak: „ Charmin/Lola” czy „Ciggies”. Na finał usłyszeliśmy najpopularniejszy utwór z repertuaru łódzkiej formacji zatytułowany „Londyn”.

Tuż przed koncertem członkowie zespołu L.Stadt udzielili nam wywiadu, w którym opowiedzieli o podróży do Teksasu, tamtejszej kulturze, a także o zbliżającym się albumie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − cztery =