Diego Costa wraca do Premier League!

Fot. Twitter.com/Wolves

Pomimo tego, że okno transferowe w Anglii dobiegło końca, to Wolverhampton dalej wzmacnia swój skład. Do angielskiej elity wrócił jeden z najbardziej charakterystycznych piłkarzy ostatnich lat. Zespół spod Birmingham zasilił Diego Costa.

Hiszpan po pobycie w Brazylii powraca do Europy. Napastnik przebywał w Ameryce Południowej od 14 sierpnia 2021 roku. Jednak ostatnie 9 miesięcy nie był zatrudniony w żadnym klubie. To właśnie dzięki temu Wolverhampton mogło go zarejestrować poza oknem transferowym.

Powód ściągnięcia napastnika był prosty. Pozyskany ze Stuttgartu Saša Kalajdžić w swoim debiutanckim meczu zerwał więzadła krzyżowe, przez co czeka go bardzo długa przerwa. Skomplikowała się więc sytuacja kadrowa Wilków, ponieważ drugi napastnik, Raul Jimenez, również ma częste problemy zdrowotne.

Wolverhampton musiało więc pozyskać zawodnika bezrobotnego. Alternatywą dla Diego Costy był Andy Caroll, jednak ostatecznie nie musiało sięgnąć po byłego gracza Liverpoolu. Jednak w pewnym momencie podpisanie kontraktu z Anglikiem wydawało się bardzo prawdopodobne.

Wszystko przez problemy z uzyskaniem pozwolenia na pracę. Hiszpan miał nie uzyskać wymaganej liczby punktów, przez co jego występy w Anglii stanęły pod znakiem zapytania. Bruno Lage i zarząd Wolverhampton odwołali się od decyzji o odrzuceniu podania i tym razem los się do nich uśmiechnął. Odwołanie zostało rozpatrzone pozytywnie więc Diego Costa mógł legalnie rozpocząć pracę na Wyspach i podpisał krótki kontrakt z Wolves. Wygaśnie on 30 czerwca przyszłego roku.

Diego Costa jest dobrze znany brytyjskim kibicom. Przez 3,5 roku występował w koszulce Chelsea i dał się poznać jako twardo grający snajper, który nie boi się potyczek z rywalami, zarówno tych stricte piłkarskich, jak i słownych. Hiszpan był typem gracza, którego kochają fani jego zespołu, a wszyscy inni nienawidzą. Dlatego wieść o jego powrocie wywołała tyle szumu w światowych mediach.

Napastnik ma na swoim koncie 89 występów w Premier League. Podczas pobytu na boiskach angielskiej ekstraklasy trafiał do siatki 52 razy i dołożył do tego 18 asyst. Są to świetne statystyki, jednak obecnie Costa nie jest w stanie zagwarantować takiej jakości jak kilka lat temu. Niemniej jego powrót jest ciekawym wydarzeniem i wszyscy fani angielskiego futbolu z niecierpliwością wyczekują jego debiutu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 11 =