Wielki finał Wakacyjnej Trasy Dwójki 2022

https://unsplash.com

Wakacyjna trasa dwójki, od początku lipca do końca sierpnia, objęła aż 9 miast. Wielki finał odbył się 28 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie.

Na sopockiej scenie pojawili się między innymi: Zenek Martyniuk, Izabela Trojanowska, Andrzej Rosiewicz, zespół Classic czy Maja Hyży. Widzowie mogli również posłuchać utworów czeskiej piosenkarki Heleny Vondraćkovej oraz brytyjskiego zespołu Uniting Nations. Mimo że finałową piosenką był utwór „Mambo Italiano” w wykonaniu zespołu „Tre Voci”, to największym hitem, okazała się piosenka „Przez twe oczy zielone” Zenka Martyniuka. Wykonawca tego wieczoru wychodził na scenę aż trzykrotnie. Na prośbę Jacka Kurskiego (właściciel stacji TVP) zadedykował jeden utwór jego żonie- Joannie.

Andrzej Rosiewicz, w ogromnej, kultowej muszce przypominał, że najwięcej witaminy, mają polskie dziewczyny. Prowadzącymi wielki finał byli: Rafał Brzozowski, Agnieszka Oszczyk, Kasia Cichopek oraz Maciej Kurzajewski. W czasie trwania występów organizowany był również konkurs dla widzów. Przed operą znajdowały się food trucki z napojami i jedzeniem oraz stragany z festiwalowymi gadżetami. Fani oprócz święcących rogów mogli zakupić między innymi biografię Zenona Martyniuka oraz koszulki z wizerunkiem artysty.

Opinie na temat wydarzenia są podzielone. Jedni zarzucają muzykom występy z playbacku i śpiewanie samych coverów. Dla drugich udział w koncercie był szczególnym przeżyciem: „Pamiętam, jak oglądałem kiedyś te wszystkie występy w telewizji w latach 80. Zawsze chciałem wziąć w tym udział, a dzisiaj moje marzenie się spełniło, jestem w takiej euforii” – mówi pan Tomek, jeden z uczestników imprezy.

Występ ukazał się również w telewizji na kanale TVP 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 2 =