Gabriel Slonina dołączył do Chelsea!

Fot. Twitter.com/GabrielSlonina

Niedawno cały polski Internet grzmiał o nazwisko Gabriel Slonina. Piłkarz ostatecznie odrzucił możliwość reprezentowania Polski i zdecydował się pozostać w kadrze USA. Od tego czasu znacznie rzadziej pojawiał się na świeczniku mediów w naszym kraju, aż do teraz. Piłkarz zaliczył spektakularny transfer.

Amerykański bramkarz z polskimi korzeniami został głównym bohaterem głośnego transferu. Brytyjska Chelsea wykupiła go z Chicago Fire za kwotę blisko 10 milionów euro. Spełniło się zatem to, co wróżono piłkarzowi od dłuższego czasu, czyli transfer do wielkiej firmy.

Popularny w Stanach Zjednoczonych „Gaga” jest jednym z największych talentów na tym kontynencie. Gabriel urodził się w 2004 roku, a już jest podstawowym golkiperem Chicago Fire, które występuje w lidze MLS. Przebicie się tak młodego piłkarza do pierwszego składu zespołu grającego w najwyższej klasie rozgrywkowej jest zawsze spektakularne, ale ten przypadek jest o wiele ciekawszy, ponieważ bramkarzom bardzo trudno jest wywalczyć sobie miejsce w drużynie.

Slonina jest wymieniany wśród najbardziej obiecujących bramkarzy na świecie, więc Chelsea wyłowiła niezwykłą perełkę na rynku transferowym. Wygrali tym samym rywalizację, chociażby z Realem Madryt, który również bacznie przyglądał się sytuacji Amerykanina.

Tak, jak się jednak spodziewano, Slonina nie będzie podstawowym piłkarzem w drużynie Thomasa Tuchela. Po przejściu testów medycznych i podpisaniu kontraktu w Londynie utalentowany gracz ponownie wsiadł w samolot i wrócił do Stanów Zjednoczonych. Nim dołączy do The Blues na dobre, Gabriel dogra ze swoim byłym klubem sezon ligowy w Ameryce. Slonina został wypożyczony do Chicago Fire. 1 stycznia na dobre rozstanie się ze swoim klubem i przyleci do Anglii w celu rywalizowania o pierwszy skład między słupkami Chelsea.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + jeden =