Legendarny bramkarz odchodzi z Leicester City

Fot. Twitter.com/ogcnice

Chyba nikt nie spodziewał się takiego ruchu na piłkarskim rynku transferowym. Legenda angielskiego Leicester City opuszcza drużynę. Kasper Schmeichel przenosi się do Ligue 1 i będzie klubowym kolegą Marcina Bułki.

Kasper Schmeichel w Leicester City spędził 11 lat. Duńczyk w tym czasie był filarem zespołu i stał się jego niekwestionowaną legendą. Po tym długim okresie ten piękny związek się kończy i nie ujrzymy już duńskiego golkipera w koszulce Lisów.

Syn ikonicznego Petera Schmeichela karierę rozpoczynał w Manchesterze City. Bramkarz nie dał rady przebić się w ekipie The Citizens i po kilku wypożyczeniach został definitywnie sprzedany do Notts County. Tam zaledwie po roku dał się poznać na tyle dobrze, że został wykupiony przez Leeds, a już po sezonie spędzonym w barwach Pawi trafił do Leicester City.

Golkiper od 2011 roku był ważnym członkiem kadry Lisów i powoli budował swoją renomę na King Power Stadium. Ostatecznie poprowadził drużynę do awansu do Premier League i sensacyjnego mistrzostwa kraju w 2016 roku. Oprócz tego razem z klubem z Leicester zdobył Puchar oraz Superpuchar Anglii. Schmeichel raz został również wybrany piłkarzem roku w swojej ojczyźnie, miało to miejsce w sezonie 2019/20.

Na tym jednak jego długa przygoda z Anglią się skończyła. Z powodu kłopotów finansowych Leicester musi sprzedać kilku zawodników oraz zejść z wielkich pensji. Ofiarą „czyszczenia” zespołu padł legendarny golkiper, jednak nie ma on tego za złe klubowi. Sam zdecydował o odejściu i wszystko przedyskutował z władzami drużyny, aby nie było między nimi złej krwi.

Kasper Schmeichel zdecydował się na przenosiny nad Lazurowe Wybrzeże. Został zakupiony za milion euro przez OGC Nice. We Francji czeka go rywalizacja o miejsce w składzie z Polakiem, Marcinem Bułką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =