Zapowiedź turnieju finałowego siatkarskiej Ligi Narodów

wlochy liga narodow siatkowka

fot. materiały własne / Na zdjęciu Włosi cieszący się po wygranej z Serbią

Już dzisiaj 20 lipca startuje turniej finałowy tegorocznej edycji Ligi Narodów. Czołowe osiem ekip fazy grupowej zamelduje się w hali Unipol Arena w Bolonii, aby powalczyć o końcowy triumf. Wśród tych zespołów są również Polacy, z kim zagrają biało-czerwoni?

O samej fazie grupowej pisaliśmy już kilka dni temu, teraz czas skupić się na najważniejszych meczach turnieju. Pierwszym starciem będzie mecz dwóch wielkich światowych marek – USA oraz Brazylii. W tabeli reprezentanci Ameryki Północnej zanotowali dwa zwycięstwa więcej od kolegów z południa. W bezpośrednim pojedynku to USA okazało się lepsze, wygrywając rezultatem 3:1. Bukmacherzy dają nieco większe szanse zespołowi prowadzonemu przez Johna Sperawa. W drugim starciu ćwierćfinałowym zmierzą się Włosi z Holendrami. Na papierze jest to mecz, w którym inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy wynikiem 3:0 będzie zaskoczeniem. Holendrzy potrafili zaskoczyć, ale potrafili też zawieść na sam koniec rozgrywek grupowych, omal nie wypadając z czołowej ósemki. Zestawienie raczej z kategorii mało interesujących spotkań. Los chciał, że obie te ekipy zagrały również w ostatniej kolejce zmagań grupowych, gdzie Włosi wygrali 3:0, jednak musieli się nieco namęczyć.

W trzecim meczu zmierzy się Francja z Japonią. Obecni mistrzowie olimpijscy we wcześniejszym starciu wygrali dość gładko 3:0. Podobnie jak w meczu Włochów, głównym pytaniem jest to, czy faworyt wygra bez straty seta, czy da się jednak choć raz zaskoczyć. Nasze oczy największym skupieniem obejmą jednak ostatni ćwierćfinał, gdyż wystąpi wtedy nasza kadra. Polacy zmierzą się z Iranem, ekipą, która dość często sprawiała nam problemy. Na tyle często, że nawet w Gdańsku wygrali z nami wynikiem 3:2, teraz czas na rewanż.

Fajnie, że trafiliśmy na Iran. Zapowiada się ciekawy mecz. Na pewno nie możemy pozwolić im się nakręcić, bo jeśli się nakręcą, to grają bardzo dobrą siatkówkę, co pokazali tutaj w Gdańsku – komentował Karol Kłos po zakończeniu fazy grupowej.

Pary ćwierćfinałowe:

USA — Brazylia (20 lipca 18:00)

Włochy — Holandia (20 lipca 21:00)

Francja — Japonia (21 lipca 18:00)

Polska — Iran (21 lipca 21:00)

Pary półfinałowe:

Włochy/Holandia vs Francja/Japonia

USA/Brazylia vs Polska/Iran

Półfinały odbędą się 23 lipca, a mecz o 3 miejsce oraz finał w niedzielę 24 lipca. Tytułu broni reprezentacja Brazylii.

 

Zdjęcia z tekstu zostały usunięte z przyczyn niezależnych od autora publikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 19 =