World Cup Of Darts: Polska odpada z Belgią

Fot. Instagram.com/targetdarts

We Frankfurcie odbywa się właśnie World Cup Of Darts. Spotkania na tej imprezie rozgrywane są w parach. Polskę na turnieju reprezentują Krzysztof Ratajski i Sebastian Białecki. Niestety nasi rodacy pożegnali się już z turniejem. W 1/8 lepsi okazali się Belgowie. 

Krzysztof Ratajski i Sebastian Białecki udanie rozpoczęli swoją przygodę w World Cup Of Darts. W pierwszej rundzie trafili na kadrę Stanów Zjednoczonych reprezentowaną przez Baggisha i van Dongena. Oba zespoły szły łeb w łeb i wygrywały legi na przemian. Aby wygrać całe spotkanie, trzeba było zwyciężyć w 5 legach. Zawodnicy zapewnili nam jednak dramatyczne widowisko i doprowadzili do stanu 4:4. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był więc decider. Świetnie z presją poradził sobie Sebastian Białecki, który w przedostatniej turze udźwignął ciężar nałożony przez rywali i rzucił 180 punktów, ustawiając tym samym swojego starszego kolegę z zespołu na podwójnej 20. Mecz nadal skończyć mógł Baggish, który do wygranej potrzebował 160 oczek. Idealnie wykonał dwa pierwsze rzuty, jednak przy trzecim minimalnie się pomylił. Z zimną krwią pierwszą lotką spotkanie zakończył doświadczony Krzysztof Ratajski. W całym spotkaniu pomimo młodego wieku lepiej zaprezentował się Sebastian Białecki.

W drugiej rundzie Ratajski i Białecki mierzyli się z jednymi z faworytów do triumfu, czyli Belgami. 1/8 finału odbywa się w formule pojedynków jeden na jednego do 4 legów. W przypadku gdyby pojedynki zakończyły się rezultatem 1:1, przewidywana była gra w deblu. Pierwsi w szranki stanęli Ratajski i Dimitri Van den Bergh. Niestety Polak rzucał słabo i Van den Bergh bezproblemowo pokonał go 4:1. Cały ciężar spoczywał zatem na młodym Białeckim, który mierzył się z Kimem Huybrechtsem. Białecki dobrze punktował, jednak kulało u niego zamykanie legów. Problemów z tym nie miał jego rywal. Ostatecznie nasz rodak przegrał 2:4 i Polska pożegnała się z World Cup Of Darts. Belgowie całkowicie zasłużenie zagrają dalej. Dla urodzonego w 2003 roku Sebastiana Białeckiego bez wątpienia występ na tym turnieju był ważnym doświadczeniem.

Ćwierćfinały World Cup Of Darts prezentują się następująco:

  • Anglia (Smith/Wade) vs Szkocja (Wright/Henderson)
  • Belgia (VandenBergh/Huybrechts) vs Australia (Whitlock/Heta)
  • Walia (Price/Clayton) vs Niemcy (Clemens/Schindler)
  • Holandia (Noppert/van Duijvenbode) vs Irlandia Północna (Gurney/Dolan)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − piętnaście =