Resovia rezygnuje z grania w europejskich pucharach

Fot. Twitter.com/AssecoResovia

Rzeszowska Asseco Resovia zrezygnowała z udziału w Pucharze Challenge. Decyzję o wycofaniu się z europejskich rozgrywek prezes klubu motywował skoncentrowaniem się na rozgrywkach PlusLigi oraz Pucharu Polski.

Po wybuchu wojny w Ukrainie podjęto decyzję o zdyskwalifikowaniu rosyjskich i białoruskich zespołów z europejskich rozgrywek. Dzięki temu możliwość rozpoczęcia rywalizacji w Pucharze Challenge otrzymała Asseco Resovia, która ostatecznie zdecydowała się wycofać z turnieju.

Zdaniem prezesa zespołu decyzja ta została podjęta z i tak już napiętym terminarzem, a Resovia woli skupić się na rozgrywkach ligowych i Pucharze Polski. Innym powodem wycofania się z pucharu miały być duże koszty wyjazdu, które mogłyby być duże przy niekorzystnym pod względem geograficznym losowaniu. Zdaniem prezesa Resovia nie jest gotowa na tak duże wyzwania i koszty logistyczne.

W związku z tym, że Puchar Challenge nie cieszy się tak dużą popularnością, wątpliwe jest również to, czy ostatecznie zwróciłyby się koszty podróży. W związku z wycofaniem się Asseco Resovii miejsce w tym europejskim pucharze przypada Indykpolowi AZS Olsztyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *