Kulinarna część Tik Toka — kogo warto zaobserwować?

Tik Tok — aplikacja, która podbiła serca i to nie tylko nastolatków. Może wydawać się, że jest kolejnym pochłaniaczem czasu, ale z pewnością można odnaleźć tam także wartościowe treści.  Pewnie nikogo nie zaskoczy, że format krótkich filmików wymaga od twórców wiele pracy i umiejętności, aby przekazać jak najwięcej informacji w ograniczonym czasie. Jednocześnie właśnie na tym polega jej fenomen i to przyciąga uwagę odbiorców. Dziś jednak chciałabym skupić się na kulinarnej części Tik Toka. Wielu z nas po obejrzeniu filmiku, zapisuje go „do sprawdzenia później”, ale… to nigdy nie następuje. Dlatego przygotowałam zestawienie kulinarnych kont tej aplikacji, które warto zaobserwować, aby wszystkie przepisy mieć w jednym miejscu.  

Dla oszczędnych i dla wegan — @biedanizm 

Niech nie zmyli was nazwa, bo ten profil nie jest biedny, a raczej bogaty i to w niskobudżetowe przepisy. Co więcej, wszystkie są wegańskie, dlatego wiele osób znajdzie coś dla siebie. Autorka publikuje nie tylko pomysły na dania na studencką kieszeń, ale także wiele z nich można przygotować z użyciem tylko kilku składników. Jeśli to was przekonało, sprawdźcie koniecznie Tik Toka @biedanizm.

Coś kreatywnego — @dietetycznyparmezan

Kreatywne nie tylko w nazwie – konto dwóch studentek dietetyki, które oprócz swojej wiedzy, dzielą się z obserwującymi przepisami z serii „Ty kupujesz — ja gotuję”. Autorki wymieniają się rolami kupującego produkty i kucharza, podając pomysły na dania z dostępnych składników. Koniecznie sprawdźcie, jak wykorzystać kilka produktów, aby stworzyć smaczny posiłek.

Nowe produkty — @szamamama  

Natalia prowadzi dwie oryginalne serie — „Z czym to się je” i „testuJEM”. W pierwszej z nich wybiera konkretne składniki, aby stworzyć dania z nimi w roli głównej, dlatego jeśli nie wiecie co zrobić z jarmużu albo zawsze chcieliście spróbować rabarbaru, ale właściwie nie macie pojęcia od czego zacząć — to konto będzie dla was zbawieniem. Ciekawym dodatkiem jest druga seria, w której autorka testuje popularne produkty, takie jak Kizzersy albo nowości McDonald’sa.

Dla kucharzy z pasją — @rozkoszny  

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć doświadczonego kucharza. Michał publikuje oryginalne przepisy na bardziej wyszukane dania, ale niech was to nie zniechęci — profil przepełniony jest pasją do gotowania, co w połączeniu z mentorem, który prowadzi was krok po kroku, może urozmaicić waszą kuchnię. Warto dodać, że Rozkoszny to autor nie tylko tik toków, a także książek kulinarnych. Jeśli nie boicie się wyzwań, koniecznie sprawdźcie to konto.

Na poważnie, ale żartem — @matteo.brunetti 

To konto opisałabym czterema słowami — humor, makaron, ryż i ciasta. Może nie brzmi to wyjątkowo, ale mogę wam obiecać, że autor słynie głównie ze swojego żartobliwego sposobu przedstawiania przepisów. Zwykły czosnek jest u niego zabójcą wampirów, a ser jest dojrzały, nie jak twój były. To, w połączeniu z oryginalnymi pomysłami między innymi na dania makaronowe, czyni to konto zdecydowanie godnym polecenia. Jeśli nie brak wam dystansu — koniecznie sprawdźcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × trzy =