Wybory dziekana WNS UG – wyniki

9 maja 2022 roku odbyły się wybory Rady Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego na funkcję dziekana do końca kadencji 2020-2024, w związku z nagłą śmiercią śp. prof. Tadeusza Dmochowskiego.

Podczas głosowania oddano 133 głosy z czego jeden był nieważny. Rekomendację na funkcję dziekana otrzymał dr hab. Michał Harciarek otrzymując w drugiej turze 67 głosów wygrywając z dr hab. Danutą Plecką (65 głosów).

– Jeżeli Pan Rektor przychyli się do tej rekomendacji, to liczę, że będziemy razem działać na rzecz naszej wspólnoty, bo to jest nasz dom, a jak sobie pościelimy, tak się wyśpimy – wygłosił dr hab. Michał Harciarek tuż po ogłoszeniu wyników.

Naszą rozmowę z dr hab. Michałem Harciarkiem możecie znaleźć klikając w link: Rozmowa z kandydatem na dziekana dr hab. Michałem Harciarkiem.