Święto studentów w Gdańsku – Juwenalia

Gdańskie Juwenalia – Facebook

Juwenalia to coroczne święto studentów odbywające się w maju. Po trzech latach nieobecności w związku z trudną sytuacją pandemiczną wydarzenie to powraca do Trójmiasta. W 2019 roku Gdańskie Juwenalia otrzymały tytuł najlepszej tego typu imprezy w plebiscycie „Pro Juvenes”. Świetna pogoda i uśmiechy na twarzach, a przede wszystkim  ogólnie lubiani artyści na scenie, to chyba przepis na powtórzenie tego wyczynu. Jakie muzyczne wrażenia przygotowano dla nas w tym roku?

Gdańskie uczelnie takie jak: Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Politechnika Gdańska, Akademia Wychowania Fizycznego oraz Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki, podjęły współpracę z Fundacją Gdańsk. Za organizację wydarzenia odpowiadają głównie samorządy studenckie.

Cena biletu dla studenta z ważną legitymacją wynosi 10 zł w I puli, a dla osoby niestudiującej — 70. Muzyczne wrażenia będą dość różnorodne. Z pewnością obok siebie będą mogły bawić się różne pokolenia. Mianowicie, na scenie pojawi się Robert Gawliński z zespołem Wilki. Rock lat 90. wybrzmi obok polskich artystów popowych i hip-hopowych współczesnej sceny. Pojawią się: Margaret, Malik Montana, Young Igi oraz Tymek.  Szczególnym koncertem będzie z pewnością występ Vito Bambino, wokalisty znanego z zespołu Bitamina, który aktualnie skupia się na solowej karierze. Jeżeli byliście na koncercie któregoś z tych artystów jakiś czas temu, warto wybrać się znowu, a to dlatego, że większość z nich wydała ostatnio wiele nowego materiału. Były to liczne gościnki u cenionych artystów, jak i własne albumy.

Juwenalia Gdańskie zaplanowano na 21.05. Odbędą się one na Placu Zebrań Ludowych. Dostępna będzie strefa gastronomiczna, a głównym partnerem wydarzenia jest firma „Perła”. Warto zaznaczyć, że zapowiedziano także stworzenie Strefy Studenckiej. Osoby, które zagapiły się z dniami otwartymi, będą mogły poznać tam ofertę uczelni. Dodatkowo będzie to także miejsce zabawy konkretnie dla studentów, ale o szczegółach na razie nie wiemy.

Warto pojawić się na Juwenaliach Gdańskich i spędzić miło czas, zapominając na chwilę o nauce i innych obowiązkach. Wszelkie niezbędne informacje  oraz sprawy organizacyjne znajdziemy na Facebooku wydarzenia. (https://pl-pl.facebook.com/JuwenaliaGdanskie/)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *