Anita Włodarczyk pokazała moc na mityngu w Nairobi!

Źródło: twitter.com/AnitaWlodarczyk

Polscy młociarze zdominowali konkurs rzutów podczas mityngu World Athletic Continental Tour Gold w Nairobi. Rywalizacje kobiet wygrała Anita Włodarczyk z wynikiem 78.06. W konkursie mężczyzn zwyciężył Wojciech Nowicki, którzy rzucił aż 81 metrów i 43 centymetry!

Polscy młociarze od dłuższego czasu dominują na świecie. Medali zdobyli mnóstwo. Imponują wyniki z samych igrzysk olimpijskich. Anita Włodarczyk w Tokio zdobyła swój 3 złoty medal olimpijski (z rzędu!). Wojciech Nowicki również był bezkonkurencyjny w Japonii. Brązowy medal w tamtym konkursie zdobył Paweł Fajdek.

W Nairobi w zdecydowany sposób pokazali, że o ich formę w tym sezonie możemy być spokojni. Wynik Nowickiego to najlepszy rezultat w tym sezonie! Ukrainiec Mychajło Kochan, który był drugi, przegrał z Polakiem o prawie 4 metry (rzucił 77.80). Trzeci Grek Christos Frantzeskakis —  77,19. Przepaść.

Włodarczyk drugą Amerykankę Janee’ Kassanavoid wyprzedziła o ponad metr (rzuciła 76.82). Młot Rumunki Bianci Florentiny Ghelber  w najdalszej próbie wylądował na 70 metrze i 71 centymetrze.

W tym roku lekkoatletów czekają dwie wielkie imprezy. Najpierw mistrzostwa świata w Amerykańskim Eugene. Impreza odbędzie się w dniach 15-24 lipca. Potem mistrzostwa Europy w Monachium między 15 a 21 sierpniem.

Tak wielkie imprezy lekkoatletyczne zwykle nie odbywają się na przestrzeni jednego sezonu. Wszystkiemu winna jest pandemia SARS-CoV-2. Mistrzostwa świata w Eugene miały początkowo odbyć się w 2021 roku. Zostały przesunięte na 2022, po tym jak przełożono igrzyska olimpijskie o rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + siedemnaście =