Snooker: Robert Milkins wygrywa Gibraltar Open!

Foto: World Snooker

Robert Milkins triumfatorem turnieju Gibraltar Open 2022! Anglik w finale pokonał znacznie wyżej notowanego rodaka Kyrena Wilsona 4-2. To jego pierwszy tytuł w karierze, a profesjonalnie w snookera gra od… 1995 roku!

Gibraltar Open to zawody odbywające się w nietypowym tempie. Od 2017 istnieje w kalendarzu jako turniej rankingowy, a każdy mecz rozgrywany jest do 4 wygranych partii. Pomimo 256 graczy turniej rozgrywany był przez 3 dni — od czwartku do soboty, gdzie w ostatni dzień zawodnicy rozegrali aż 4 ostatnie rundy!

To szybkie tempo sprzyja niespodziankom, do jakich niewątpliwie można zaliczyć zwycięstwo Roberta Milkinsa, zawodnika nr 45. w rankingu snookerzystów. 46-latek pokonał w finale Kyrena Wilsona, wicemistrza świata z 2020 roku, rankingową 5. Mecz finałowy, w przeciwieństwie do niesamowitego ostatniego meczu poprzedniego turnieju, miał raczej nudny przebieg i rozgrywał się pod dyktando Milkinsa, który ostatecznie zwyciężył 4-2. Najwyższym breakiem okazał się ten z 1. partii starszego z Anglików, który wynosił tylko 71.

Już w czwartej rundzie sensacyjnie wyeliminowany został główny faworyt — Judd Trump, który w tegorocznej edycji Gibraltar Open walczył o trzeci kolejny tytuł w tych zawodach. Anglik ostatnio był w świetnej formie — zwycięstwo w Welsh Open i porażka w finale Turkish Masters. Trump odpadł z Rickym Waldenem, gładko przegrywając 0-4 (Walden doszedł do półfinału, gdzie uległ Wilsonowi).

W półfinałach znaleźli się więc zawodnicy, których poza Wilsonem w takiej fazie turniejów zwykle próżno było szukać. W jednym ze spotkań Jak Jones zmierzył się z Robertem Milkinsem (Milkins wygrał 4-2), a drugim meczem był wspomniany już przeze mnie pojedynek Kyrena Wilsona z Rickym Waldenem (Wilson zwyciężył 4-3). Turniej odbył się na Gibraltarze, w sali Europa Sports Park. Zwycięzca wzbogacił się o 50,000£, a finalista o 20,000£. Milkins dzięki zwycięstwu przesunął się na 28. miejsce rankingu, a Wilson pozostał na miejscu 5. Sezon chyli się już ku końcowi. W tym tygodniu 8 najlepszych zawodników walczy w Tour Championship, a od 16 kwietnia będą rozgrywane mistrzostwa świata w Snookerze.Kyren Wilson – Robert Milkins 2:4 (59:71,  29:62,  25:76, 85:20, 63:27, 10:74)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + piętnaście =