Rosjanie wyrazili chęć zorganizowania Euro

Fot. Instagram.com/teamrussia

Pomimo kompletnej alienacji na arenie międzynarodowej i dyskwalifikacji z dużej ilości rozgrywek Rosjanie pragną zorganizować w swoim kraju piłkarskie mistrzostwa Europy.

Aleksander Diukow będący szefem rosyjskiej federacji piłkarskiej przekazał do agencji prasowej TASS informację o tym, że Rosja zgłosiła do UEFA chęć organizacji jednej z przyszłych edycji Euro. Chodzi tu o imprezy zaplanowane na 2028 oraz 2032 rok. Rosjanie mieli wskazywać przy tym na to, że mają już doświadczenie w organizowaniu wielkiej imprezy piłkarskiej oraz posiadają odpowiednią infrastrukturę, aby zapewnić wysoki poziom turnieju. Wszystko to jest oczywiście prawdą, ponieważ w Rosji odbywał się mundial w 2018 roku. Większość mediów uważała tę kandydaturę za absurdalną, jednak ostatecznie UEFA umieściła Rosję na liście kandydatów do organizacji rozgrywek.

Jak już wiadomo, Euro 2024 odbędzie się w Niemczech. Jeśli chodzi o edycję w 2028 roku, to najprawdopodobniej przetarg o organizację imprezy wygra Wielka Brytania i Irlandia. Jednakże oprócz nich do roli gospodarza zgłosiła się Turcja oraz wcześniej wspomniana Rosja. Rosyjska federacja będzie ubiegać się również o organizację Euro 2032. Wtedy przyjdzie im się mierzyć ponownie z Turkami oraz Włochami, którzy wyrazili już chęć ugoszczenia u siebie najlepszych piłkarskich drużyn Europy. Ogłoszenie organizatora Euro 2028 odbędzie się na początku kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − dziewięć =