Jermain Defoe kończy piłkarską karierę

fot. instagram.com/sunderlandafcofficial

Napastnik Sunderlandu i były reprezentant Anglii Jermain Defoe poinformował za pomocą mediów społecznościowych o swojej decyzji dotyczącej zakończenia profesjonalnej piłkarskiej kariery.

Po 22 latach Anglik postanowił zawiesić buty na kołku. 39-letni zawodnik rozpoczynał swoją karierę w West Hamie jednak znany jest przede wszystkim z występów w Tottenhamie, dla którego rozegrał 362 mecze i strzelił ponad 140 bramek. W samej Premier League wystąpił w 496 spotkaniach, a poza Anglią grał też w szkockim Rangers oraz kanadyjskim Toronto. 57 razy zakładał reprezentacyjną koszulkę Synów Albionu i 20 razy strzelał gola w narodowych barwach. W swoim oświadczeniu nie napisał, czym się będzie zajmował w przyszłości, jednak prawdopodobnie nadal będzie związany zawodowo z piłką nożną, po tym, jak uda się na zasłużony odpoczynek z rodziną oraz znajomymi.

Oprócz wspaniałej kariery Defoe będzie zapamiętany z działalności charytatywnej. Od 2013 prowadzi on swoją fundację charytatywną mającą na celu pomoc biednym dzieciom z Saint Lucii, z której pochodzą jego dziadkowie. Organizuje tam liczne turnieje piłkarskie oraz pomaga finansowo. Jednak najbardziej kojarzyć się go będzie z jego relacji Bradleyem Lowerym. Bradley był młodym kibicem Sunderlandu chorym na neuroblastomię. Był mocno powiązany z klubem i środowiskiem kibicowskim, które czynnie wspierało jego leczenie, często przebywał nawet pośród zawodników Czarnych Kotów. Defoe i chłopca połączyła specjalna więź i nieraz określało się ich mianem najlepszych kumpli. Niestety Bradely zmarł, ale z pewnością Defoe bardzo umilił mu ostatnie lata życia, a sam piłkarz przyznaje, że codziennie myśli o swoim przyjacielu.

Jermain Defoe był jednym z najskuteczniejszych piłkarzy Premier League. Wraz z jego emeryturą angielska piłka traci wielkiego i ikonicznego piłkarza. Jest to jednak w pełni zrozumiała decyzja. Defoe skończy w tym roku 40 lat, a stan zdrowia nie pozwala mu już na dawanie drużynie tyle, ile by chciał. W barwach Sunderlandu w tym sezonie wystąpił zaledwie w 7 spotkaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *