Cracovia z Pucharem Kontynentalnym

fot. IIHF/instagram

Krakowianie wygrali Puchar Kontynentalny rozgrywany pod egidą International Ice Hockey Federation (IIHF). W zakończonym turnieju finałowym w Danii Cracovia pokonała Saryarkę Karagandy oraz gospodarzy – Aalborg Pirates.

Z zespołem z Kazachstanu „Pasy” grały już w jednej grupie III rundy tych rozgrywek w Krakowie. Wówczas przegrały 0:2. Jednak dzięki zwycięstwom z Asiago Hockey i HK Poprad awansowały do turnieju finałowego razem z Saryarką. Z drugiej grupy do IV rundy dostały się Aalborg Pirates oraz HK Gomel.

Po rosyjskiej agresji na Ukrainę decyzją IIHF-u białoruski klub został wycofany z rozgrywek. Każdy z pozostałych zespołów musiał rozegrać w fazie finałowej po dwa spotkania. Pierwszego dnia zmagań Cracovia pokonała Saryarkę Karagandy 2:1. Gole dla wicemistrzów Polski strzelili Evgenii Popitich i Jiri Gula. Dzień później krakowianie wygrali z Aalborg Pirates 4:0. Bramki zdobyli kolejno: Collin Shirley, Anton Zlobin, Dmitrii Ismagilov i Damian Kapica.

Cracovia Kraków jest pierwszym polskim klubem, który wygrał  Puchar Kontynentalny. „Pasy” jednocześnie wywalczyły gwarantowane miejsce w kolejnym sezonie Champions Hockey League (hokejowej Lidze Mistrzów). W tych rozgrywkach w kampanii 2022/2023 Polska Hokej Liga będzie miała dwóch reprezentantów (zapewnione miejsce mają też mistrzowie naszego kraju).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *