„Nasze magiczne Encanto” – kolejny hit Disneya?

źródło: upflix.pl

Pół roku po premierze swojej ostatniej produkcji Disney powraca z kolejnym filmem familijnym. Tym razem poznajemy historie kolumbijskiej rodziny Madrigal, która obdarzona magicznym darem, musi zmierzyć się z oczekiwaniami mieszkańców miasteczka i jednocześnie rozwiązać tajemnice słabnącej magii.

„Nasze magiczne Encanto” to kolejne dzieło twórców Walta Disneya, które tanecznym krokiem zabierze odbiorców do tajemniczej miejscowości otoczonej kolumbijskimi pasmami górskimi. Film opowiada o rodzinie Madrigal, w której od wielu pokoleń każdy zostaje obdarowany magicznym talentem, który ma służyć miasteczku i jego mieszkańcom. Kiedy tak cudowne miejsce nagle staje w niebezpieczeństwie, jedyną osobą, która może je ocalić, jest główna bohaterka. Jest nią pewna siebie Mirabel, która jako jedyna z rodziny nie została obdarzona magicznym talentem, jednak nie przeszkadza jej to w uratowaniu Encanto. Kiedy magia rodziny zaczyna się wyczerpywać, jako jedyna nie traci głowy i podejmuje stosowne działania, by znaleźć rozwiązanie problemu.

Choć wiele osób jest niezadowolonych z prostoty fabuły owej bajki, należy pamiętać, że jest to film skierowany głównie w stronę dzieci. Mimo to bajka zachwyca swoją tajemniczością i komizmem. Nie sposób więc nudzić na tym spektaklu, zjawiskowe stroje i porywająca muzyka to tylko nutka tego, co oferuje nam disneyowskie studio. Na pewno wielu z nas słyszało słynną piosenkę „We don’t talk about Bruno”, która w polskiej wersji brzmi „Nie mówimy o Brunie”. Można powiedzieć, że swoją popularnością piosenka przebiła nawet kultowy przebój „Let it go” („Mam tę moc”) z wszystkim nam znanej bajki „Krainy Lodu”. Genialna praca Lin-Manuel Mirandy gwarantuje, że zostaniemy wciągnięci w magiczny świat Encanto, a po obejrzeniu nie łatwo pozbędziemy się muzyki z naszej głowy.

Kolejna świetna animacja studia Disneya, która obdarowuje nas wieloma ciekawostkami i szczegółami. Za każdym razem kiedy oglądamy tę bajkę, możemy dostrzec coś zupełnie innego i zwrócić uwagę na rzeczy, które wcześniej mogliśmy pominąć. Jedynym mankamentem filmu może być zbyt szybkie przedstawienie historii. Zostajemy obdarowani bardzo rozbudowanym przedstawieniem rodziny i naszkicowaniem ich charakterów, a zaraz potem widzimy emocjonujące zakończenie. Choć dzieło nadrabia ten minus wieloma innymi zaletami, twórcy mogli poświęcić tej sprawie nieco więcej czasu ekranowego i lepiej wprowadzić oglądających do magicznego świata Encanto.

Finałowe przesłanie produkcji, mimo nieco szybkiego przedstawienia, trafia prosto w nasze serca. Miłość rodziny jest największym darem, jaki możemy dostać od życia. Jeśli pojawia się wątpliwość, mamy wrażenie, że wszystko dookoła zaczyna się rozpadać. Należy więc pamiętać, nikt nie jest idealny, ale każdy jest doskonały takim, jakim jest. Bajka pokazuje jak zaufanie, miłość i zrozumienie są ważne w każdej rodzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *