Imprezy sylwestrowe w Trójmieście

źródło : pixabay

Niecałe trzy tygodnie dzielą nas od nocy sylwestrowej. Władze Gdyni oraz Sopotu postanowiły odwołać coroczne atrakcje. Gdańsk z kolei szykuje się na trzy imprezy. Co będzie się działo w noc sylwestrową?

W zeszłym roku wszystkie miejskie imprezy z okazji sylwestra były odwołane z powodu pandemii. W tym roku na odwołanie, z tych samych powodów, zdecydował się zarówno Sopot, jak i Gdynia. Mimo tego Gdańsk  podjął się organizacji wspólnego, miejskiego przywitania nowego roku aż w trzech lokalizacjach.

Gdańsk uważany jest za jedno z najbardziej imprezowych miast w Polsce. Gdański Archipelag Kultury poinformował, że ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców i mieszkanek nie będzie jednej wielkiej imprezy. Wydarzenie będzie rozłożone na trzy dzielnice: Orunię, Chełm oraz Brzeźno.

– Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo mieszkanek i mieszkańców, dlatego tegoroczny sylwester odbędzie się w zmienionej formule – powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydentka Gdańska.

Na Chełmie w Jarze Wilanowskim wystąpi DJ Bez Ksywy, a następnie piosenkarka Margaret. W amfiteatrze w Parku Oruńskim odbędzie się koncert zespołu Golden Life, który rozpocznie tym samym trasę z okazji 35-lecia istnienia. Na molo w Brzeźnie wystąpi DJ Adamus razem z zespołem Wet Fingers oraz Adą Szulc.

Wszystkie trzy imprezy rozpoczną się 31 grudnia o 22:00 i nie będą biletowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *