Fair Weather Friends rozbuja Mewę Towarzyską

fwfSopocka Mewa Towarzyska dała się już poznać z dobrej strony trójmiejskim imprezowiczom. Klub nie żyje jednak samymi balangami. Raz na jakiś czas organizuje koncerty artystów, którzy są gwarancją dobrej zabawy. Tej z pewnością nie zabraknie w czwartek (3 kwietnia), kiedy to w Mewie wystąpi projekt Fair Weather Friends.

Zespół powstał w Czeladzi na początku 2011 roku. Obecnie występuje jako kwartet: Maciek Bywalec – perkusja, pady perkusyjne; Paweł Cyz – gitara basowa, instrumenty klawiszowe; Mateusz Zegan – gitara, fx, produkcja; Michał Maślak – głos, teksty, gitara. Twórczość Fair Weather Friends inspirowana jest współczesną elektroniką, synth-popem i muzyką taneczną lat 70. i 80.

Swoją muzyką, w której nie brak chwytliwych piosenek, potrafią pogodzić fanów indie-popu z entuzjastami elektroniki. Nie bez przyczyny zostali okrzyknięci „Nadzieją Roku 2013” przez Radio Roxy, a ich rajd przez najważniejsze festiwale muzyczne, z Open’erem na czele, jest jedynie początkiem drogi.

Do czego ta droga prowadzi? Z pewnością do wydania debiutanckiej płyty, nad którą pracuje zespół. Do tej pory ukazała się jedynie epka „Eclectic Pixels”, która już zdążyła sporo namieszać w branży. Utwory z tego wydawnictwa gościły na antenach wielu rozgłośni radiowych w kraju. W czerwcu zeszłego roku oficjalną premierę miał teledysk do singla „Fortune Player”, który zobaczyć możecie między innymi na 4fun.tv, Rebel tv czy Kino Polska Muzyka.

Fair Weather Friends na koncertach dają z siebie wszystko. Nie ma u nich miejsca na pół-playbackowe ściemy. Ten projekt to koncertowy wulkan energii, który eksplodując dźwiękami, przynosi dobrą zabawę. W sopockiej Mewie Towarzyskiej erupcja tego wulkanu nastąpi w czwartek (3 kwietnia). Bilety w przedsprzedaży kupicie za 25 zł. W dniu koncertu cena biletu wzrasta o 5 zł.

Fair Weather Friends – czwartek (3 kwietnia), godz. 21.00, klub Mewa Towarzyska, Sopot, ul. Pułaskiego 15/2

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + dwa =