Pomoc ze Szlachetną Paczką

źródło: szlachetnapaczka.pl

Obecnie większość czasu poświęcamy na przygotowania do nadchodzących Świąt. Niestety w tej porze roku coraz więcej osób i rodzin potrzebuje naszej pomocy. Dlatego mimo magicznej, świątecznej atmosfery należy pamiętać o potrzebujących. Wsparcie ułatwia Szlachetna Paczka, która co roku organizuje zbiórki niezbędnych, brakujących artykułów. Warto dać coś od siebie, bo zawsze liczy się nawet najmniejszy gest.

KOMU POMAGAMY?

Szlachetna Paczka wspiera rodziny, które znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej, dzieci chore lub z niepełnosprawnością, rodziny wielodzietne, osoby starsze i samotne, rodziny dotknięte przez nieszczęśliwe zdarzenia, samotnych rodziców, a także absolwentów Domów Dziecka lub Domów Samotnej Matki.

JAK POMÓC?

Można pomóc, nie wychodząc z domu! Na stronie internetowej Szlachetnej Paczki istnieje możliwość wybrania rodziny, dziecka lub akcji, na której rzecz chcemy wpłacić datek. Na stronie można również przeczytać dokładną historię osób, którym chcemy pomóc. Są tam także dostępne poradniki dotyczące sprawnego tworzenia paczek z potrzebnymi artykułami. Oprócz tego można dowiedzieć się dużo o pracy wolontariusza Szlachetnej Paczki i nawet zgłosić się na ochotnika!

JAK PRZYGOTOWAĆ PACZKĘ?

Możliwość wsparcia nie ogranicza się tylko do datków finansowych. Równie ważne są zbiórki produktów codziennego użytku, których brakuje wielu osobom. W trakcie przygotowania paczki dobrze jest pamiętać o produktach spożywczych, takich jak mąka, ryż, czy makaron. W okresie świątecznym warto nie zapomnieć o słodkich podarkach dla dzieci. Nie zapominajmy także o środkach higieny i czystości, na przykład proszkach i płynach do prania. Zawartość swojej paczki łatwo dopasować do potrzeb osoby lub rodziny za pośrednictwem historii ze strony internetowej.

GDZIE DOSTARCZYĆ GOTOWĄ PACZKĘ?

Na stronie internetowej po wybraniu osoby lub rodziny w potrzebie, otrzymuje się wiadomość mailową ze wszystkimi informacjami dotyczącymi dostarczania swoich paczek. W tym roku, ze względu na pandemię, osobiste dostarczanie paczek do wybranej rodziny nie jest możliwe. W zamian za to, paczki zawozi się do konkretnego magazynu, z którego  w bezpieczny sposób trafiają do potrzebujących.

CO OPRÓCZ PACZKI?

Akcja Szlachetnej Paczki przyjmuje także pojedyncze datki. Najczęściej wolontariuszy, czekających na potrzebne artykuły, można spotkać w centrach handlowych, szkołach, podczas większych wydarzeń np. sportowych. Nawet najmniejsze dary sprawiają potrzebującym dużo radości.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji! Pamiętajmy, że dobro wraca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 2 =