Grudniowy netflix and chill

źródło: pexels.com

Mikołajki już za nami, a ty wciąż nie czujesz świątecznej atmosfery? Choinka i świąteczne ozdoby nie pomogły? To najwyższy czas, aby odpalić świąteczny film. Koniecznie muszą się w nim pojawić mikołajowe czapki, śnieg i prezenty. Mamy dla ciebie kilka propozycji, które wprowadzą Cię w świąteczny klimat.

PREZENTY Z NIEBA (2020) reż. Martin Wood

To opcja dla tych, których świątecznym życzeniem jest pocałunek pod jemiołą. Miłośnicy romansów będą zachwyceni historią asystentki kongresmenki i dowódcy jednostki lotniczej, którzy organizują świąteczną akcję humanitarną.  Zamiast śniegu znajdziecie w nim tropikalne klimaty, jednak świąteczny klimat ratują czapki Mikołaja. Film jest lekki i przyjemny, dlatego jeśli od czasu do czasu lubisz sięgnąć po tandetną historię miłosną, to zdecydowanie powinieneś wpisać tę propozycję na swoją listę filmów do obejrzenia!

EKSPRES POLARNY (2004) reż. Robert Zemeckis

Najlepsze wspomnienia świąteczne, to te z naszego dzieciństwa. „Ekspres Polarny” zabierze was w podróż w czasie. Wybierzecie się do siedziby Świętego Mikołaja na Biegunie Północnym, gdzie czeka na was magia, prezenty i przyjaźń, a to wszystko w animowanej odsłonie. Zanim włączycie ten film, przygotujcie się na dawkę śmiechu i wzruszeń. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu, tak jak główny bohater, odzyskacie wiarę w ducha świąt!

ŚWIĘTA NIE NA BOGATO (2019) reż. Leslie Small

To kolejna pozycja na netflixowej liście świątecznej. Prezenter radiowy, który stracił pracę, rozpieszczone dzieci i okres świąteczny? To nie może się skończyć dobrze. Film pokazuje, jak niestabilna potrafi być kariera w mediach, ale także uwydatnia to, co w świętach jest najważniejsze, czyli rodzina. Nie zabraknie tam także elementów romansu. Jeśli interesują was tylko lekkie, tkliwe filmy z happy endem, to powinniście zainteresować się „Świętami nie na bogato”.

źródło: filmweb

PAN JANGLE I ŚWIĄTECZNA PODRÓŻ (2020) David E. Talbert

Jeśli w filmach szukacie estetyki i dziecięcej niewinności, to z tej pozycji będziecie zadowoleni! Jest to oryginalna historia, pełna muzyki i efektów specjalnych. „Pan Jangle i Świąteczna Podróż” zdecydowanie wyróżnia się spośród reszty netflixowych filmów. Prosta historia twórcy zabawek i jego wnuczki, która została przedstawiona w piękny, magiczny sposób.

WESOŁYCH ŚWIĄT (2006) reż. John Whitesell

Nie może tu zabraknąć świątecznej, amerykańskiej odsłony „Samych Swoich”. Motyw skłóconych sąsiadów, to coś, co wielu Polaków uwielbia. „Wesołych Świąt” to historia o rywalizacji o tytuł miejscowego „Króla Świąt”, czyli osoby z najpiękniej ustrojonym domem, pomiędzy okulistą a sprzedawcą samochodów. Ta propozycja to gwarantowana dawka śmiechu.

GRINCH: ŚWIĄT NIE BĘDZIE (2000) reż. Ron Howard

Dla wszystkich, którzy w okresie świątecznym najbardziej lubią: marudzenie. Prawdopodobnie każdy z was już nie raz oglądał przemianę Grincha. W tym roku proponujemy obejrzenie filmu z innego punktu widzenia. To nie tylko historia zielonego stwora, który poznał młodą miłośniczkę świąt. Odnajdziemy tam również krytykę przepychu i konsumpcjonizmu, który w okresie świątecznym ma na nas podwójnie silne działanie. Być może oprócz specyficznego humoru, który został użyty w tym filmie, odnajdziecie w nim coś więcej, niż tylko bajkę dla dzieci.

Po wybraniu filmu proponujemy zrobienie gorącej czekolady i owinięcie się kocem (najlepiej dwoma), dla wzmocnienia świątecznej atmosfery. Jeśli to nie pomoże przywrócić w tobie Ducha Świąt, to oficjalnie stałeś się tegorocznym Grinchem. Miłego oglądania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *