Kto przejmie polskie reprezentacje w siatkówce?

fot. volleyballworld.com

Wciąż trwa wybór nowego selekcjonera reprezentacji Polski w piłkę siatkową kobiet oraz mężczyzn. 3 grudnia odbyło się posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, podczas którego wyłoniono ścisłe grono kandydatów walczących o posadę trenera. Zarówno w walce o żeńską, jak i męską drużynę pozostało czterech kandydatów.

W 2021 roku z siatkarskimi reprezentacjami Polski pożegnali się ówcześni trenerzy pań i panów — Jacek Nawrocki oraz Vital Heynen. Pierwszy z nich sam poinformował o rezygnacji ze stanowiska, natomiast z Belgiem skończyła się umowa. PZPS zorganizował rekrutację w postaci konkursu, do którego chętni mogli wysyłać aplikacje ze swoją kandydaturą. Znacznie większym zainteresowaniem cieszyła się posada selekcjonera kadry kobiet, ponieważ liczba zgłoszeń wynosiła aż dwadzieścia cztery kandydatury, a w przypadku siatkarzy było to sześć aplikacji.

Oficjalnie znane są nazwiska chętnych na objęcie żeńskiej reprezentacji Polski. W tym składzie znajdują się: Stephane AntigaAlessandro ChiappiniStefano Lavarini i Daniele Santarelli, z którymi będą prowadzone dalsze rozmowy. Natomiast zainteresowani męską drużyną nie wyrazili zgody na ujawnienie swoich personaliów, ale wiadomo, że wśród nich znajduje się m.in. Nikola Grbić  główny faworyt do przejęcia kadry siatkarzy. Data przekazania ostatecznych wyników nie została ustalona, a więc możliwe, że nowi trenerzy polskich reprezentacji siatkarskich zostaną ujawnieni dopiero w 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *