Tymek w Starym Maneżu – zapowiedź koncertu!

fot. Tymek – Facebook

Cztery wyjątkowe koncerty, których fani Tymka długo nie zapomną. Artysta z trasą Autumn Tour zawita także do Gdańska, a konkretnie – Starego Maneżu. Czeka nas świetna zabawa, klubowe hity, ale także nowości muzyczne, w których Tymek pokazuje swoje nowe twarze. Już teraz sprawdźcie co i jak!

Tymek to polski autor tekstów i piosenek. Zasłynął przede wszystkim dzięki swojemu największemu hitowi Język Ciała w 2018 roku, za który jako pierwszy hiphopowy artysta z Polski otrzymał podwójny diament. Od tamtej pory nie zwalnia tempa. Nieustannie rozwijający swoją twórczość artystyczną, stale zaskakuje nas swoimi kolejnymi odsłonami. Nieprzewidywalny, lubiący eksperymentować – tymi słowami można w skrócie opisać gwiazdę, która już niedługo pojawi się na scenie Starego Maneżu.

Tymek to nie tylko raper

Od dawna próbuje swoich sił w śpiewaniu, a jego charakterystyczna, oryginalna barwa głosu doskonale współgra z autorskimi tekstami. Wydana w 2020 roku płyta Piacevole była prawdziwym przełomem w drodze artystycznej Tymka. To właśnie tam pokazał się od zupełnie innej strony – już wcale nie tej klubowej.

“Piacevole” to mój najlepszy album. To opowieść o tym jak coś przyjemnego stało się kultowe – tak mówił artysta o swoim krążku.

Tranquillo czy choćby klimatyczna Mimosa chwytają za serce nie tylko nastoletnich fanów, ale także tych dużo starszych.

W 2021 roku Tymek wydał Popularne – płytę, na której nie pojawili się żadni goście, za to za każdą pojedynczą piosenkę odpowiadał inny producent.  Każdy z nich miał szerokie pole do popisu, bowiem w swojej produkcji miał zaprezentować osobistą interpretację klubowej muzyki. Dzięki temu powstał niezwykle różnorodny, ale zarazem spójny krążek, przy którym nie sposób się nie bawić.

W tym roku o artyście zrobiło się głośno nie tylko za sprawą najnowszej płyty, ale także dzięki hitowi Oczko w głowie, który powstał we współpracy z Urbanskim i Kubą Karasiem. Dziś piosenka ma ponad 15 milionów wyświetleń.  Nie można tu nie wspomnieć również o głośnym hicie z serialu Rojst ’97 Ostatni, w którym zaśpiewał wraz z Brodką.

W nadchodzącym roku Tymek planuje wydać następną płytę –Odrodzenie. Szczegółów na temat daty nie znamy. Co wyróżnia trasę Autumn Tour? Koncert będzie o wiele dłuższy, niż zwykle. Poza tym, oprócz kultowych hitów, pojawią się nigdy nie grane na żywo wcześniej piosenki. Do Starego Maneżu zapraszamy 16 grudnia (czwartek), na godzinę 20.00. Bilety są dostępne na stronie wydarzenia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + dziesięć =