PlusLiga: Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów [RELACJA]

Trefl Gdańsk | Fot. Trefl Gdańsk – Facebook

Witamy w relacji na żywo z meczu 9. kolejki Plusligi w sezonie 2021/2022: Trefl Gdańsk — PGE Skra Bełchatów! Początek hitowego starcia tej serii gier w Ergo Arenie o godzinie 14:45!

Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 0:3 (18:25, 13:25, 22:25)

Statystyki: Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 0:3

[RELACJA ZAKOŃCZONA]

Wyjściowe szóstki:

Trefl: 1 Lipiński 7, 2 Wlazły (C) 9, 10 Reichert 6, 11 Kampa 1, 12 Urbanowicz, 18 Crer 4, 7 Pruszkowski (libero) oraz 4 Kozub 1, 9 Sasak, 15 Mika 7, 17 Mordyl

Trener: Michał Winiarski (Polska)

PGE: 6 Kłos 10, 8 Kooy 8, 11 Ebadipour 11, 14 Atanasijević 13, 15 Łomacz 4 (C), 20 Bieniek 7, 16 Piechocki (libero) oraz 7 Schultz, 9 Taht 1

Trener: Slobodan Kovac (Serbia)

To już koniec relacji na żywo z Ergo Areny! Dziękujemy za śledzenie relacji i do zobaczenia przy okazji kolejnych spotkań!

MVP: Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów)

SET 3

22:25 Karol Kłos szczęśliwie serwuje tak, że piłka zahacza o siatkę i wpadła z boisko. PGE Skra Bełchatów wygrywa w Gdańsku 3:0. Pierwsze dwa sety to absolutna dominacja siatkarzy Skry, a w trzecim siatkarze trenera Winiarskiego podjęli walkę, zaliczyli dobry początek (prowadzenie 4:0), ale w końcówce pojedyncze błędy i też częściowo brak szczęścia sprawiły, że bełchatowianie wygrywają w Trójmieście bez straty seta odnosząc szóstą wygraną w sezonie. Trefl notuje czwartą ligową porażkę z rzędu. Jest to też czwarty mecz pod rząd, w którym siatkarze Trefla nie ugrywają nawet seta. Co prawda w listopadzie Trefl Gdańsk mierzył się z czterema najlepszymi ekipami w Polsce, ale podopiecznych trenera Winiarskiego zdecydowanie stać na równorzędną walkę z czołowymi ekipami w Polsce. Kolejna okazja, by przełamać passę niepowodzeń za tydzień w Rzeszowie z Asseco Resovią, która też przegrała ostatnie dwa ligowe mecze z rzędu. Liczymy na to, że gdańszczanie szybko wrócą do dobrej formy, bo gra w fazie play-off powoli zaczyna im już niestety uciekać.

22:24 Ebadipour skutecznie przez podwójny blok. Piłka meczowa dla Skry!

22:23 Mateusz Mika skutecznie z drugiej linii! Końcówkę seta w Ergo Arenie kibice oglądają na stojąco, ale najpierw o przerwę poprosił trener gości.

21:23 Przejście linii środkowej po stronie Trefla, choć chce to sprawdzić trener Winiarski. Punkt zostaje po stronie Skry, która jest o dwa punkty od zwycięstwa w Ergo Arenie.

21:22 Zablokowany Mariusz Wlazły… O drugą przerwę na żądanie poprosił trener Winiarski. Emocjonująca końcówka w Ergo Arenie! Skra w trzech setach, czy gramy czwartego? Przekonamy się niebawem!

21:21 Ebadipour szczęśliwie trafia w boisko. Sprawdzić chce to trener Winiarski, czy piłka wpadła w boisko. Wpadła, punkt dla Skry.

21:20 W końcu! Para Reichert – Mordyl blokuje po raz pierwszy dzisiaj Atansijevicia.

20:20 Atanasijević w siatkę. Zmiana powrotna w Skrze.

19:20 Taht skutecznie przedziera się przez potrójny blok Trefla. Damian Schulz melduje się na boisku w miejsce Grzegorza Łomacza.

19:19 Dobrze wiedział po co bierze czas trener Winiarski. Zepsuta zagrywka Bieńka.

18:19 Autowa zagrywka niemieckiego rozgrywającego Trefla. O przerwę na żądanie poprosił trener Trefla Michał Winiarski.

18:18 Za szybko piłki dotknął Bieniek (po stronie Trefla). Punkt dla Trefla. Kampa za Crera.

17:18 Ebadipour kiwa skutecznie ze stoickim spokojem.

17:17 Pablo Crer popisuje się skutecznym atakiem ze środka.

16:17 Minimalnie niecelna zagrywka Łukasza Kozuba.

16:16 Moritz Reichert skutecznie z lewego skrzydła.

15:16 Błąd w obronie po stronie Trefla. Skra wraca na prowadzenie. W końcu są emocje w tym meczu!

15:15 Mordyl zagrywa w siatkę.

15:14 Taht wchodzi w mecz z zagrywką w siatkę.

14:14 Atanasijević swoim atakiem nie pozostawia żadnych nadziei gdańszczanom na udaną obronę. Pierwsza zmiana w tym meczu po stronie Skry – Taht za Kooya.

14:13 Kolejny raz skutecznie z lewej strony punkt zdobywa Mika.

13:13 Tym razem jednak minimalnie autowa zagrywka Wlazłego.

13:12 Drugi z rzędu as Wlazłego. Może kapitan pociągnie zespół do zwycięstwa w tym meczu?

12:12 Mariusz Wlazły z asem serwisowym! W końcu, po pięciu zepsutych zagrywkach mu wyszło.

11:12 Mateusz Mika skuteczny za drugim razem w ataku.

10:12 Do tego postanowił dołączyć Crer. Tylko on jednak zaserwował w aut.

10:11 Irański przyjmujący Skry solidarnie też psuje serwis.

9:11 Reichert psuje zagrywkę. Nie ma dobrego bloku, dobrej zagrywki, to w jaki sposób Trefl chce nawiązać walkę w tym meczu?

9:10 Skuteczna kiwka Reicherta.

8:10 Milad Ebadipour skutecznie obił blok Wlazłego.

8:9 Mariusz Wlazły uderza nie do obrony.

7:9 Karol Kłos bawi się z Treflem Gdańsk. Kolejny bezbłędny atak ze środka.

7:8 Kooy psuje zagrywkę.

6:8 Atanasijević na pustej siatce się nie myli w ataku.

6:7 Kooy skutecznie przedarł się przez potrójny blok Trefla.

6:6 W końcu wrócił! Gdańszczanie podwójnym blokiem zatrzymują Kooya!

5:6 Rozkręcił się nam na dobre w tym meczu Kłos. Kolejny skuteczny atak ze środka. Blok Trefla jest kompletnie bezradny.

5:5 Dłuższą wymianę w tym secie kończy efektownym atakiem ze środka Kłos. Skra szybko odrobiła czteropunktową stratę.

5:4 Piąty zepsuty serwis atakującego Trefla w tym meczu.

5:3 Skuteczny atak w wykonaniu Mariusza Wlazłego.

4:3 Skra wygrywa dłuższą wymianę. Kolejny blok Kłosa.

4:2 Piąty punktowy blok Kłosa w tym meczu. Zablokowany Mika.

4:1 Tym razem Mika z autowym atakiem.

4:0 Pablo Crer z asem serwisowym! Kapitalny początek seta dla Trefla. O pierwszą przerwę w całym spotkaniu poprosił trener gości, Serb Slobodan Kovac.

3:0 Najdłuższa wymiana w tym spotkaniu zakończona trzecim punktem Miki z rzędu!

2:0 Ponownie skutecznie Mika. Może to on odmieni obraz tego spotkania?

1:0 Pierwszy set w tym meczu, w którym pierwszy punkt zdobywa Trefl. Może to doda im wiatru w żagle? Skuteczny atak Miki.

Skra ma osiem punktowych bloków na swoim koncie, z czego cztery ma aż Karol Kłos. Najwięcej punktów dla gości po dwóch partiach ma Atanasijević (10), który skończył 9 z 13 ataków. Dla Trefla najwięcej zdobył Wlazły (8). Już za chwilę początek trzeciej partii!

SET 2

13:25 Mateusz Bieniek z kolejnym asem serwisowym! PGE Skra Bełchatów demoluje gospodarzy w drugiej partii 25:13 i jest o jednego seta od zwycięstwa w całym spotkaniu. Nie do zatrzymania dla Trefla są dzisiaj Atansijević i Kooy, a koszmarnie chodzi dzisiaj też blok gospodarzy. Gra Trefla musiałaby się zmienić o 360 stopni, jeśli chcą powalczyć o dobry wynik w tym meczu. Trzeci set już za niespełna 3 minuty. Czy ostatni? Zobaczymy…

13:24 Dick Kooy ponownie skuteczny. Piłka setowa na wygranie drugiej partii dla Skry.

13:23 Autowy atak Mateusza Miki. Trener Winiarski sprawdza jednak czy zawodnik Skry przy tym ataku nie dotknął siatki. Nie ma jednak racji, punkt zostaje na koncie Skry.

13:22 Zagrywka w siatkę po stronie Trefla.

13:21 Akcja blok-out w wykonaniu Mateusza Miki. Na boisku pojawia się Bartłomiej Mordyl za Karola Urbanowicza.

12:21 Aleksandar Atanasijević po raz kolejny skutecznie. Nie istnieje dzisiaj blok w zespole Trefla. Druga przerwa na żądanie dla trenera Winiarskiego.

12:20 Pablo Crer skutecznie ze środka, ale Trefl wciąż z dużą stratą do rywala.

11:20 Atansijević z prawego skrzydła po skosie uderza skutecznie. Skra coraz bliżej wygrania drugiej partii.

11:19 Kolejny blok siatkarzy gości.

11:18 Autowy atak Dicka Kooya. Skra jednak prosi o pierwszy challenge w tym spotkaniu. Zawodnicy z Bełchatowa mieli rację. Atak był jednak po bloku.

11:17 Karol Kłos z autową zagrywką.

10:17 Autowa zagrywka Trefla.

10:16 Reichert przełamuje niemoc Trefla w ataku i zdobywa dziesiąty punkt dla gdańszczan w drugim secie.

9:16 Serbski atakujący daje o sobie znać po raz kolejny w tym meczu skutecznym atakiem z prawego skrzydła.

9:15 Karol Kłos skutecznie ze środka. O przerwę na żądanie poprosił trener Trefla Gdańsk. Źle wygląda gra drużyny z Trójmiasta dzisiaj, Skra jest lepsza na parkiecie w każdym elemencie.

9:14 Dick Kooy po raz kolejny bezbłędny z lewego skrzydła.

9:13 Autowy serwis Atansijevicia.

8:13 Bartłomiej Lipiński zatrzymany przez podwójny blok gości. W jego miejsce na boisku po raz pierwszy pojawia się Mateusz Mika.

8:12 Karol Kłos skutecznie po bloku ze środka.

8:11 Jeden z zawodników Skry dotknął siatki.

7:11 Kooy z lewego skrzydła uderza nie do obrony.

7:10 Tym razem irański przyjmujący serwuje w siatkę.

6:10 Złe przyjęcie Trefla. As serwisowy Milada Ebadipoura!

6:9 Potężny atak Atanasijevicia po prostej.

6:8 Teraz to samo uczynił Reichert przedzierając się przez blok Skry.

5:8 Atanasijević skutecznie przedarł się przez podwójny blok Trefla.

5:7 As serwisowy Lukasa Kampy!

4:7 Przypomniał o sobie skutecznym atakiem Moritz Reichert

3:7 Ebadipour skutecznie po skosie z lewej strony.

3:6 W siatkę tym razem wpada Kłos.

2:6 Kolejny kapitalny blok Karola Kłosa! Tym razem zablokował Wlazłego.

2:5 Autowa zagrywka teraz przyjmującego Trefla.

2:4 Skuteczny atak Lipińskiego.

1:4 Karol Kłos skutecznie blokuje Urbanowicza. Dobry początek Skry w drugiej partii.

1:3 Czwarty zepsuty serwis Wlazłego w tym meczu.

1:2 Dotknięcie siatki przez jednego z zawodników zespołu gości.

0:2 As serwisowy Mateusza Bieńka!

0:1 Pierwszy punkt skutecznym atakiem po skosie zdobywa Dick Kooy.

Pierwszy serwuje Mateusz Bieniek!

Najwięcej punktów dla Trefla w pierwszym secie zdobyli Lipiński i Wlazły (po 5 punktów). Przyjmujący skończył jednak tylko 4 z 10 ataków, a trzy razy został zablokowany. Wlazły skończył 5 z 7 ataków i popełnił też dwa błędy. Dla gości najwięcej zdobyli Atanasijević i Bieniek – również po 5 punktów. Za chwilę początek drugiego seta w Gdańsku.

W przerwie sprzedano koszulkę Michała Winiarskiego z czasów gry w Skrze za 1410 złotych!

Set 1

18:25 Milad Ebadipour skutecznym atakiem z prawego skrzydła kończy pierwszą partię spotkania. Skra prowadzi 1:0, a kluczowym elementem w jej grze był dobrze chodzący blok, którym zdobyli pięć punktów oraz wyblok. Początek drugiego seta za 3,5 minuty.

18:24 Wlazły psuje kolejną zagrywkę. Piłka setowa dla Skry. Wlazły zmieniony przez Łukasza Kozuba.

18:23 Podwójny blok Trefla. Kewin Sasak wchodzi na boisko za Lukasa Kampę.

17:23 Atanasijević znalazł dziurę w potrójnym bloku gdańszczan i zdobywa punkt.

17:22 Lipiński po raz kolejny zatrzymany blokiem. Blok to kluczowy element w grze bełchatowian w pierwszym secie.

17:21 Atanasijević po bloku.

17:20 Kolejny udany atak Wlazłego.

16:20 Mateusz Bieniek jest dzisiaj niemalże bezbłędny w atakach ze środka.

16:19 As serwisowy Moritza Reicherta.

15:19 Lipiński skuteczny z drugiej linii.

14:19 Atak w antenkę Wlazłego. Druga przerwa na żądanie na prośbę trenera Winiarskiego.

14:18 Mateusz Bieniek skutecznie ze środka po bloku.

14:17 Moritz Reichert zdobywa punkt.

13:17 Atanasijević uderza nie do obrony z lewego skrzydła.

13:16 Dick Kooy zaserwował asa, ale wcześniej przekroczył linię serwisową

12:16 Autowy atak Wlazłego.

12:15 Goście skutecznie ze środka.

12:14 Wystawa poezja Lukasa Kampy, a potem skutecznie z lewego skrzydła Lipiński.

11:14 Kolejny raz zablokowany Lipiński. Przerwa na żądanie dla trenera Michała Winiarskiego.

11:13 Teraz serwis Wlazłego minął jednak boisko o lata świetlne. Może nawet poleciał do Bełchatowa?

11:12 Najpierw serwis, który ledwo wybroniła Skra, potem skuteczny atak Wlazłego.

10:12 Bieniek serwuje w siatkę.

9:12 Ebadipour skutecznie z drugiej linii.

9:11 Dick Kooy po prostej z prawego skrzydła.

9:10 Lipiński rehabilituje się za poprzednie niepowodzenie.

8:10 Mateusz Bieniek blokuje atak Lipińskiego. Bardzo dobrze grają bełchatowianie blokiem w pierwszej fazie spotkania.

8:9 Pierwszy skuteczny atak Pablo Crera ze środka niedzielnego popołudnia.

7:9 Skutecznie Milad Ebadipour.

7:8 Moritz Reichert skutecznie zatrzymany przez potrójny blok bełchatowian.

7:7 Ponownie Wlazły z prawego skrzydła skutecznie.

6:7 Pierwszy punkt na koncie Wlazłego w tym meczu.

5:7 Tym razem Atanasijević skutecznie z lewego skrzydła po bloku.

5:6 Autowy serwis Dicka Kooya.

4:6 Karol Kłos bardzo dobrze blokuje atak środkiem Karola Urbanowicza.

4:5 Milad Ebadipour skutecznym atakiem z prawego skrzydła zdobywa swój pierwszy punkt w meczu.

4:4 Autowa zagrywka Lipińskiego.

4:3 Teraz Serb po prostej w aut. Pierwsze prowadzenie Trefla w tym meczu.

3:3 Tym samym odpowiada atakujący Skry, Aleksandar Atanasijević.

2:3 Mariusz Wlazły serwuje w siatkę.

2:2 Teraz udany potrójny blok gdańszczan.

1:2 Lipiński z lewego skrzydła zdobywa pierwszy punkt dla Trefla w tym meczu.

0:2 Teraz Bieniu dokłada asa serwisowego.

0:1 Pierwszy punkt skutecznym atakiem ze środka zaczyna środkowy Skry, Mateusz Bieniek.

Zaczynamy zawody w Gdańsku! Pierwszy serwować będzie Pablo Crer.

14:56 Prezentacja wyjściowych szóstek. Dzisiaj w wyjściowej szóstce na pozycji libero w Treflu zagra 19-letni Dawid Pruszkowski.

14:54 Teraz czas na prezentację obu ekip. Siatkarze Trefla wyszli na prezentację z koszulkami, które będą do wylicytowania w licznych aukcjach na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla rzeczy.

14:53 W dzisiejszym meczu zagra też Aleksandar Atanasijević, który ostatniego lata wrócił do Bełchatowa i całej PlusLigi po ośmiu latach przerwy. Co ciekawe Serb 10 lat temu debiutował w Skrze w starciu… przeciwko Treflowi Gdańsk w Ergo Arenie.

14:48 Skra Bełchatów ma w swoim składzie wielu utytułowanych zawodników. W ich składzie jest aż trzech polskich mistrzów Świata – Karol Kłos, Mateusz Bieniek i Grzegorz Łomacz, który w przeszłości grał w Treflu Gdańsk. W zespole Skry grają też Damian Schulz i Robert Milczarek, którzy też grali w przeszłości w Trójmieście. Można wręcz nawet powiedzieć, że Schulz pod okiem Andrei Anastasiego tak bardzo rozwinął się w Trójmieście, że trafił nawet do reprezentacji Polski. Nie od dziś wiadomo, że Trefl Gdańsk to świetny klub do rozwoju i wypłynięcia na szerokie wody.

14:46 Dzisiejsze spotkanie poprowadzi duet arbitrów Mateusz Broński – Zbigniew Wolski. Komisarzem zawodów jest Pan Paweł Kuciński.

14:42 To będzie kolejny symboliczny mecz dla Mariusza Wlazłego. Aktualny kapitan Trefla Gdańsk spędził w Bełchatowie aż 18 lat, a przez ponad jedenaście był kapitanem Skry. Jest legendarną postacią tej drużyny. Dzisiaj jednak zagra przeciwko swojej byłej drużynie i z pewnością będzie chciał pomóc gdańszczanom odnieść trzecie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.

14:40 Dotychczas obie ekipy w Pluslidze mierzyły się już 33 razy. Bilans zdecydowanie lepszy jest dla gości, którzy aż 28-krotnie byli lepsi w tej rywalizacji. W potyczkach w Trójmieście, których do tej pory odbyło się szesnaście, aż czternastokrotnie lepsza była Skra. W ostatniej potyczce w Ergo Arenie w poprzeednim sezonie 14 października 2020 roku lepsi byli siatkarze z Bełchatowa, którzy zwyciężyli w Gdańsku 3:1. W styczniowym rewanżu w Bełchatowie lepsza była ekipa Trefla, która też wygrała 3:1. Bardzo dobry mecz rozegrał wtedy duet Bartłomiej Lipiński – Mariusz Wlazły. Lipiński zdobył 24, a Wlazły 20 punktów. Dzisiaj gdańszczanie muszą liczyć na dobrą dyspozycję obu zawodników, jeśli chcą zwyciężyć.

14:36 Do pierwszego gwizdka sędziego jeszcze 21 minut. Siatkarze się rozgrzewają, a na trybunach gromadzą się już kluby kibica obu ekip.

14:31 Podczas dzisiejszego meczu odbędzie się w przerwie pomiędzy pierwszym a drugim setem licytacja koszulki trenera Trefla Gdańsk, Michała Winiarskiego z czasów jego gry w Skrze. W trakcie meczu na Facebooku Trefla Gdańsk rozpocznie się licytacja koszulki trenera Winiarskiego z czasów gry w reprezentacji Polski. Potem będzie wiele aukcji online, a wśród nich będzie można wylicytować koszulkę Bartosza Kurka z reprezentacji Polski z Igrzysk Olimpijskich w Londynie, koszulki wybitnych siatkarzy takich jak Matthew Anderson, Aleksey Verbov czy na przykład koszulkę Georga Grozera. Wiele ciekawych licytacji w szlachetnym celu!

14:29 Podczas dzisiejszych zawodów rozpocznie się akcja licytacji koszulek wielu wybitnych siatkarzy, a pieniądze z licytacji zostaną przeznaczone na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Świetna inicjatywa!

14:26 W ramach wyczekiwania na jedno z hitowych starć 9. kolejki PlusLigi warto przypomnieć dotychczasowe wyniki starć tej serii spotkań. W Zawierciu Zaksa Kędzierzyn – Koźle w starciu na szczycie do zera ograła miejscowy Aluron, a Asseco Resovia Rzeszów poniosła drugą ligową porażkę z rzędu przegrywając domowy mecz z beniaminkiem z Lublina 1:3.

14:20 Dzisiejsze zawody w Ergo Arenie obejrzy co najmniej 4 tysiące kibiców! Jest to kolejny mecz, na którym jest spora publiczność w Trójmieście. Mecz z powodu opóźnień telewizyjnych rozpocznie się dopiero o godzinie 14:57. Także każdy kto oglądał dzisiaj o 12:30 mecz piłkarskiej Ekstraklasy w Płocku spokojnie zdąży na hitowe starcie 9. kolejki PlusLigi. Transmisja w Polsacie Sport.

14:15 Witamy w relacji na żywo prosto z położonej na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Areny! Dzisiaj w ramach jednego z hitowych starć 9. kolejki Plusligi w sezonie 2021/2022 Trefl Gdańsk podejmie przed własną publicznością PGE Skrę Bełchatów. Gdańszczanie notują aktualnie serię trzech porażek z rzędu, a w żadnym z tych spotkań nie wygrali w ani jednym secie. Gdańszczanie z bilansem 2-6 i 7 punktami na koncie znajdują się aktualnie na 11. pozycji w tabeli. Goście z Bełchatowa natomiast w poniedziałek pokonali w domowym starciu Asseco Resovię Rzeszów po tie-breaku, choć przegrywali w setach już 0:2. Przed rywalizacją w Trójmieście Skra znajduje na 6. miejscu w tabeli z bilansem 5-3 i 14 punktami na koncie.