Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku rozpoczęty!

fot. archiwum prywatne

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż! W wielu miastach w całej Polsce widoczne są już efektowne dekoracje, na ulicach słychać świąteczne piosenki, a nasze kubki smakowe mogą rozkoszować się nowymi smakami dzięki pysznym przekąskom. Tak też jest w Gdańsku – długo wyczekiwany Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczął się 19 listopada. 

Tłumy ludzi, przygrywający piękne piosenki muzycy, niesamowite zapachy i niezapomniane atrakcje – to dopiero początek tego, co czeka nas podczas Jarmarku. Potrwa on 5 tygodni, do 24 grudnia. To coroczna tradycja, odbywająca się w ramach akcji “Odpalamy Święta w Gdańsku”. Na oficjalnej stronie imprezy można się dowiedzieć, że to właśnie gdański Jarmark jako jedyny w Polsce został nominowany w konkursie o tytuł „European Best Christmas Market 2020” i co więcej – zajął trzecie miejsce!

fot. https://bozonarodzeniowy.pl/

W tym roku zwiedzający mogą cieszyć się nową lokalizacją – Jarmark nie tylko odbywa się na Targu Węglowym, ale także na ulicy Tkackiej, Bogusławskiego oraz w tunelu, prowadzącym do galerii Forum.

ŚWIĄTECZNE ZAKĄTKI

Wśród nich w tym roku możemy wymienić:

Mikołajowy Zakątek – miejsce, gdzie rzeczywiście będziemy mogli spotkać Świętego Mikołaja, a także na własne oczy ujrzeć wenecką karuzelę. Oprócz tego czeka na nas Gadająca Skrzynka Katarzynka i Świetlisty Tron Św. Mikołaja.

Radosny Zakątek – jest to strefa pełna pysznego jedzenia, picia i tradycyjnego, grzanego wina!

Łosiowy Zakątek – to tutaj czeka na nas domek z opowiadającym suchary Łosiem Luckiem. Zakątek Łosia wprowadzi nas także do nowej ulicy Jarmarku – Bogusławskiego.

ŚWIĄTECZNE ILUMINACJE

Jedna z najbardziej wyczekiwanych atrakcji gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego zabłyśnie nad miastem już 5 grudnia. Będziemy mogli się nią cieszyć aż do 2 lutego 2022 roku! W tym roku piękne światełka spotkamy w 6 różnych lokalizacjach: w Parku Oliwskim, na Placu Kobzdeja, na Zielonym Moście, w Parku Oruńskim, w Parku Reagana i na Targu Węglowym.

Już teraz zobaczcie, jak wygląda Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =