Słaby występ Polaków w Niżnym Tagile. Wygrana Graneruda

Halvor Egner Granerud zwycięzcą drugiego konkursu w Niżnym Tagile. Nie on jednak założy żółty plastron lidera podczas następnych zmagań w Pucharze Świata.

Liderem cyklu wciąż pozostaje Karl Geiger, zajął drugie miejsce w konkursie. Na najniższym stopniu podium stanął Stefan Kraft, który w sobotę nie skakał, gdyż nie przebrnął przez piątkowe kwalifikacje.

Dzisiejsze natomiast nie były zbyt szczęśliwe dla Ryoyu Kobayashiego. Japończyk został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach. Powodem był nieprzepisowy kombinezon.

Niedzieli spędzonej na obiekcie Aist z pewnością również nie będą dobrze wspominać Polacy. Do serii finałowej awansowało tylko dwóch naszych reprezentantów. Najlepszym był Piotr Żyła, który zajął 16 lokatę. Na 30 miejscu zakończył zmagania Andrzej Stękała. Do drugiej serii nie zdołali awansować Kamil Stoch (33 miejsce), Dawid Kubacki (35 miejsce) i Jakub Wolny (44 miejsce).

Weekend w Rosji nie daje polskim kibicom zbyt wielu powodów do optymizmu przed następnymi konkursami Pucharu Świata. Miejmy zatem nadzieję, że Polacy w fińskiej Ruce pokażą się z lepszej strony.