Gdańsk architektoniczny

Czym jest dla Ciebie Gdańsk? Jak dobrze znasz to miasto? Może mieszkasz tu od urodzenia, a może dopiero odkrywasz każdą ulicę? Na te i inne pytania spróbowała odpowiedzieć Zuza Gadomska, architektka i ilustratorka. Zapraszamy Was serdecznie na wernisaż, a raczej spacer wśród gdańskiej architektury – tej znanej i tej mniej oczywistej.

Wystawa „Gdańsk architektoniczny” rozpocznie się od uroczystego otwarcia 10 grudnia o godz. 18:00 w galerii ESKAEM przy ul. Gdyńskich Kosynierów 10. Terminy udostępnień pojawią się wkrótce na stronie wydarzenia na Facebooku. Projekt jest realizowany w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska 2021. Jeśli jeszcze nie wiecie, jak spędzić ten grudniowy piątek, koniecznie przyjdźcie zobaczyć wernisaż Zuzy.

Kim jest autorka prac?

To nie tylko architektka. To także skandynawistka i projektantka graficzna. Szczególnie skupia się wokół architektury modernistycznej. Realizuje projekty artystyczne i działa dla różnych instytucji kultury. Od lat współpracuje z Galerią Cite Radieuse w Jednostce Marsylskiej.

Zuzę znajdziecie tutaj:

„Dałam szansę mojej relacji z Gdańskiem po raz kolejny, tym razem okazując mu tę samą czułość, jaką pokazuję wszystkim miastom, które odwiedzam podróżując. Czyli skupiając się na architekturze. Tej mniej oczywistej, nieturystycznej, dotykając detali, wchodząc w podwórka, fotografując fasady, które zazwyczaj mijam bez zastanowienia. Zapraszam Was abyście odbyli tę odświeżającą podróż razem ze mną. Może odświeżycie swoją miłość do tego miasta, może coś Was szczerze zaskoczy, a może, jak ja, postaracie się na nowo w nim odnaleźć?” – tak sama autorka zaprasza nas na wydarzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *