Jak zostać wolontariuszem WOŚP? Początek rekrutacji 

30 stycznia 2022 roku odbędzie się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Jak co roku trójmiejskie sztaby rozpoczynają rekrutację wolontariuszy; trwa ona od 9 listopada. 

 

Co zrobić, aby zostać wolontariuszem? Jednym ze sposobów jest osobiste udanie się do sztabu (lista zamieszczona jest na stronie WOŚP). Potrzebny będzie dowód osobisty i  zdjęcie. Drugim sposobem jest znacznie popularniejsza rekrutacja online przez stronę internetową. Należy założyć tam konto. Po niedługim czasie sztab kontaktuje się z chętnymi w celu potwierdzenia wprowadzonych danych. Konto założyć może każdy po ukończeniu 18 roku życia; młodsi wolontariusze muszą robić to za zgodą rodziców. 

Jak zbierać pieniądze? 

Wolontariusze mają trzy możliwości zbierania pieniędzy. Pierwszym z nich jest oczywiście tradycyjna, tekturowa puszka. Jeżeli komuś nie spodoba się ta metoda, to od 1 grudnia może założyć eSkarbonkę. Po otrzymaniu indywidualnego linku będzie mógł zamieszczać go na stronach internetowych lub udostępniać na swoich mediach.  

Warto zaznaczyć, że wolontariusze będą zbierać pieniądze tylko w dniu finałowym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie oznacza to jednak, że kwestować trzeba cały dzień. Jeżeli wolontariusz z osobistych powodów nie będzie mógł poświęcić na to tak dużo czasu, zawsze ma możliwość zakończenia swojej zbiórki szybciej. Oczywiście puszkę z pieniędzmi będzie musiał przekazać osobie ze sztabu odpowiedzialnej za liczenie ich. Po przeliczeniu wolontariusz otrzymuje druk swojego rozliczenia. 

Cel 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

W tym roku WOŚP skupia się na diagnostyce okulistycznej u dzieci. Na ich stronie można przeczytać, że planują kupić między innymi angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka, czyli najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci. Poza tym: oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry i wiele innych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 12 =