„Bądź dla innych” – Gdańsk wspiera kampanię Grupy Granica

Źródło: Facebook, Grupa Granica

Gdańsk jako pierwsze miasto dołączył do kampanii Grupy Granica, mającej na celu wsparcie uchodźców. Pod hasłem „Bądź dla innych” organizacje wchodzące w skład Grupy Granica nawołują, żeby stanąć po stronie humanitaryzmu.

Grupa Granica, jak można przeczytać na ich stronie internetowej (https://www.grupagranica.pl/#kim-jestesmy), to „14 organizacji pozarządowych działających na rzecz praw człowieka oraz wsparcia dla uchodźców i migrantów w Polsce.”.

Źródło: Facebook, Grupa Granica

Do udziału w kampanii „Bądź dla innych” zaproszono wszystkie samorządy, ale to Gdańsk pierwszy poparł inicjatywę, zezwalając na rozwieszenie plakatów.

Oprócz szerzenia świadomości społecznej Grupa Granica prowadzi liczne petycje i zbiórki, promując je hasłem „pomaganie jest legalne”.  

Mimo poparcia wielu publicznych osób takich jak: Aleksandra Dulkiewicz – prezydent Gdańska, Agnieszka Owczarczak – przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, a także Andrzej Stelmasiewicz – radny Gdańska, nie obyło się bez sprzeciwu. Na briefingu prasowym, na którym ogłoszono współpracę miasta z Grupą Granica, pojawili się przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, organizacji o charakterze nacjonalistycznym, prezentując transparent z napisem „Pomóż rodakom, nie imigrantom”. 

Bez wątpienia każdy z nas ma własne poglądy, sumienie i sposób postrzegania świata, ale przy tym wszystkim warto pamiętać o szacunku do drugiego człowieka. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *