Co ciekawego dzieje się w Klubie Żak?

Źródło: klubzak.com.pl

Nasz Gdański Klub Żak to centrum kultury, które ma na celu zachęcać ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym Trójmiasta. Do klubu, który znajduje się w sercu Wrzeszcza, można wybrać się na film, koncert, spektakl teatralny, wystawę i nawet na kawę. Czego możemy się spodziewać tej jesieni?

W tym miesiącu, w dniach 15.10 -31.10.2021, Żak proponuje nam wystawę „Garczyńska Cisza zobrazowana” Aleksandry Kołwzan. Absolwentka malarstwa na ASP w Gdańsku, która poprzez swoje obrazy opowiada o ciszy i milczeniu, została nagrodzona dwoma wyróżnieniami w konkursie „Nowy Obraz Nowe Spojrzenie 2021” organizowanym przez Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu za Jej cykl malarski „Cielesność Ciszy”.

Można także wybrać się na koncert jazzowy w ramach jesienniej odsłony 24. Festiwalu Jazz Jantar, na którym wystąpią, między innymi Jerry & The Pelican System, Chris Pitsiokos oraz Nils Petter Molvær.

W kinie studyjnym, prowadzonym przez jeden z najstarszych polskich Dyskusyjnych Klubów Filmowych, możemy obejrzeć: „Wesele” Wojciecha Smarzowskiego, „Nowy Porządek” Michaela Franco czy „Smak głodu” Christoffera Boe. Nie licząc ciekawych tytułów, to ceny biletów na spektakle także zachęcają — w poniedziałki każdy kupi „za dyszkę” a my, studenci, łapiemy się na tę promocje także w każdy piątek.

W Żaku znajdziemy dla siebie coś ciekawego na każdy jesienny wieczór.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *