Tydzień zdrowia psychicznego na UG. Pozwól sobie pomóc

UG.EDU.PL

Z myślą o każdym, kto potrzebuje wsparcia psychicznego i pomocy w zadbaniu o swoje zdrowie, w dniach 25-29 października Uniwersytet Gdański organizuje online Tydzień Zdrowia Psychicznego. W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w m.in. bezpłatnych dyżurach prowadzonych przez psychologów UG czy otwartych wykładach i debatach. 

W programie Tygodnia Zdrowia Psychicznego zaplanowano:

Bezpłatne codzienne wieczorne dyżury na Skype „Pogadajmy” w godzinach 18:00-20:00, które nie wymagają wcześniejszego zapisywania się. Pełnić je będą:

25.10, 27.10 i 29.10  — dr Agata Rudnik

26.10 i 28.10 — mgr Paulina Anikiej-Wiczenbach

Jeśli wolisz mieć pewność co do spotkania, można umówić się na konkretną godzinę poprzez maila: cwp@ug.edu.pl

25.10 (poniedziałek)

16:00-17:00 Debata online: „Kiedy, jak i czy to boli? Czyli o pierwszym zetknięciu się z psychologiem”.

W debacie brać udział będą studentki, studenci oraz specjalistki Akademickiego Centrum Wsparcia Psychologicznego. Jeśli myślisz o wizycie u terapeuty i chcesz dowiedzieć się, czy jest się czego bać oraz jak to wygląda, zachęcamy do wzięcia udziału w debacie. Celem spotkania jest przekonanie, że spotkanie z terapeutą nie jest powodem do stresu.

28.10 (czwartek)

16:00-17:00 Relaksacja prowadzona przez studentki i studentów.

Każdy z nas potrzebuje chwili na odpoczynek, a to spotkanie to idealna okazja. Wszyscy chętni będą mogli zapomnieć na chwilę o otaczającym nas świecie, poczuć odprężenie i relaks. Poświęć jedną godzinę w tygodniu dla swojego zdrowia psychicznego 🙂

29.10 (piątek)

16:00-17:00 Wykład otwarty dr. Pawła Atroszko: „Stres akademicki – czy można uzależnić się od uczenia”?

Poświęcasz dużo czasu na naukę? Stresujesz się, że to i tak za mało? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. Podczas wykładu dr Paweł Atroszko przedstawi granicę pomiędzy naturalnym stresem a możliwym problemem uzależnienia.

Więcej szczegółów o wydarzeniu na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 2 =