Plusliga, 3. kolejka: Spokojna i premierowa wygrana Trefla Gdańsk [RELACJA]

Siatkarze Trefla Gdańsk gładko i w świetnym stylu pokonali w meczu 3. kolejki PlusLigi w Ergo Arenie Cuprum Lubin 3:0 (25:23, 25:15, 25:15). Gdańszczanie tym samym odnieśli pierwszą wygraną w tym sezonie. Emocje były tylko w pierwszym secie, później natomiast mecz przebiegał pod całkowitą kontrolą podopiecznych Michała Winiarskiego. Fantastyczne spotkanie rozegrał przyjmujący Trefla, Bartłomiej Lipiński, który w niedzielne popołudnie był nie do zatrzymania dla zawodników gości.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli gdańszczanie, którzy po skutecznych atakach Bartłomieja Lipińskiego i błędach własnych drużyny gości prowadzili 7:4. Wtedy o pierwszą przerwę na żądanie poprosił szkoleniowiec Cuprum — Paweł Rusek. Timeout jednak nie wybił z rytmu gdańszczan, którzy kontynuowali swoją dobrą grę — dalej świetnie spisywał się Lipiński, a kiedy dołączył do niego dwoma udanymi atakami z rzędu Mateusz Mika, zrobiło się 16:12 dla gospodarzy. Poskutkowało to drugą przerwą na żądanie dla trenera Ruska. Po niej goście po serii dobrych zagrywek w wykonaniu atakującego Remigiusza Kapicy zaczęli nadrabiać straty. Po asie serwisowym atakującego gości na tablicy wyników widniał remis 18:18. Później gospodarze dzięki dwóm skutecznym akcjom Kevina Sasaka objęli w końcówce dwupunktowe prowadzenie (23:21). Natomiast goście po udanym ataku Marcina Walińskiego szybko doprowadzili do remisu (23:23). Ostatecznie pierwszą partię wygrali gospodarze 25:23 po asie serwisowym Moritza Reicherta. Pierwsza partia to głównie popis Lipińskiego, który zdobył w tej części gry 7 punktów, mając 100% skuteczności w kończeniu ataku (7/7).

Początek drugiego seta to głównie zepsute zagrywki obu drużyn. Gdańszczanie po skutecznym bloku Reicherta objęli dwupunktowe prowadzenie (5:3). Jednak goście po asie serwisowym Walińskiego nadrobili straty i osiągnęli minimalną przewagę (6:7). Wówczas Trefl zdobył cztery punkty z rzędu i po bloku Pablo Crera na Wojciechu Ferensie prowadził już 10:7. Argentyński blokujący zespołu z Trójmiasta kontynuował swoją dobrą grę i po jego kolejnym bloku gospodarze mieli aż 5 punktów przewagi (13:8). Gospodarze dalej świetnie się prezentowali na boisku i po skutecznym ataku Crera prowadzili już 19:13. Trefl stopniowo zbliżał się do wygrania drugiej partii, bo po skutecznych atakach Reicherta i Crera na tablicy wyników było już 22:14. W koncertowym stylu drugiego seta zakończył Lipiński, który zdobył 3 ostatnie punkty w tej partii dla gospodarzy. Trefl wyszedł na prowadzenie w setach 2:0 głównie za sprawą perfekcyjnego występu Lipińskiego (13 punktów, 12/12 w ataku) oraz Crera (6 punktów, 2 bloki).
Trzecią odsłonę spotkania ponownie lepiej rozpoczęli gdańszczanie, którzy po skutecznym bloku Lipińskiego prowadzili 4:2. Później było sporo błędów z obu stron i Trefl po długiej wymianie (najdłuższej w tym meczu), w której finalnie w ataku pomylił się Waliński, prowadził 9:6. Goście z każdą akcją gubili się w Ergo Arenie coraz bardziej i gospodarze szybko wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (12:7). Po kolejnym bloku grającego koncertowo dzisiaj Lipińskiego było już 15:8. Gdańszczanie nie spuszczali z tonu i po udanym ataku Reicherta prowadzili już 20:12. Wygrana była już bardzo blisko. Goście zdominowani przez swoich rywali popełniali coraz więcej błędów. Po bloku Mariusza Wlazłego Trefl miał piłkę meczową (24:14). Spotkanie w Trójmieście zakończył atakiem z prawej strony Wlazły i gdańszczanie wygrali trzecią partię 25:15, a całe zawody 3:0.

MVP meczu został wybrany rozgrywający Trefla Lukas Kampa, który zdobył w tym meczu 3 punkty. Najwięcej punktów dla gdańszczan zdobył jednak Bartłomiej Lipiński, który przeciwko swojej byłej drużynie zanotował 17 „oczek” na koncie, popisując się 93-procentową skutecznością w ataku — skończył aż 14 z 15 piłek. Dla gości najwięcej punktów zdobyli Marcin Waliński (11) oraz Remigiusz Kapica. Obaj jednak mieli słabą skuteczność w ataku — Waliński skończył zaledwie 9 z 22, a Kapica 9 z 27 piłek. Absolutnie zasłużona, premierowa wygrana Trefla Gdańsk w tegorocznej kampanii Plusligi. Goście będą musieli na nią jeszcze chwilę poczekać.