Dramat na boisku w Kopenhadze. Christian Eriksen stracił przytomność

fot. East News

Piłkarz reprezentacji Danii – Christian Eriksen stracił przytomność w trakcie meczu Euro 2020 z Finlandią. Akcja reanimacyjna się udała. Zawodnik trafił do szpitala. Jego stan jest stabilny.

Pod koniec pierwszej połowy Christian Eriksen bezwładnie padł na murawę. Do piłkarza Interu Mediolan podbiegł Simon Kjer  kapitan Duńczyków. Zabezpieczył drogi oddechowe i prawidłowo ułożył swojego kolegę z drużyny, zanim na boisko wbiegli medycy.

Lekarze od razu przystąpili do reanimacji. Całą akcję odgrodzono płachtą. Duńczycy również osłaniali działania zespołu medycznego. Kibice zebrani na stadionie w Kopenhadze w ciszy obserwowali całą sytuację. Piłkarz został zniesiony z murawy na noszach i przetransportowany do karetki.

Cały świat czekał z przerażeniem na kolejne wieści. Po godzinie 19:00 UEFA i duńska federacja piłkarska na swoich profilach na Twitterze poinformowały, że Eriksen jest przytomny i został przewieziony do szpitala.

Agent Christiana Eriksena  Martin Schoots, powiedział w jednej z holenderskich stacji radiowych (tuż po rozmowie z ojcem piłkarza), że Eriksen oddycha i może mówić, jest przytomny.

Organizatorzy turnieju poinformowali, że mecz Danii z Finlandią zostanie dokończony na żądanie obydwu stron. Spotkanie trwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *