Dni Otwarte Dziennikarstwa. Jakie atrakcje czekały na kandydatów?

W poniedziałek 7 czerwca ruszyły Dni Otwarte Dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Wszystko odbyło się zdalnie na MS Teams. Nie przeszkodziło to jednak kandydatom w poznaniu wszystkich zalet uczelni! Za organizację Dni Otwartych Dziennikarstwa odpowiadała mgr Marta Kokoszczyńska.

Jeszcze przed pierwszym etapem dni otwartych mogliśmy obejrzeć specjalnie przygotowany film promocyjny. Studenci w krótkim klipie przedstawili walory nie tylko samej uczelni, ale także Gdańska jako jej siedziby i możliwości związanych z tym miastem.

https://www.facebook.com/dziennikarstwo.ug

Chętni zobaczyli także materiały przygotowane przez Neptun TV. Dziennikarze z tego koła naukowego odwiedzili najważniejsze miejsca na Wydziale Nauk Społecznych i stworzyli materiały promocyjne. Pierwszy z nich dotyczył studia fotograficznego. O profesjonalnej pracowni opowiadał prof. Zbigniew Treppa podczas warsztatów fotograficznych. Prof. Treppa podkreślał, że prace prowadzone w studiu odbywają się na dwóch poziomach – teoretycznym i praktycznym, co pozwala studentom w pełni opanować kodowanie obrazów.

https://www.facebook.com/dziennikarstwo.ug

Na dniach otwartych przedstawiono także, jak wygląda pracownia radiowa od wewnątrz. Nowoczesne studio jest wyposażone w profesjonalny sprzęt, dzięki któremu działa Radio Mors. O tym, co dzieje się w studiu,  opowiadały opiekun Naukowego Koła Radiowców dr Monika Białek oraz realizatorka dźwięku Karolina Gleinert. Dr Białek podkreślała specyfikę zawodu dziennikarza radiowego, który wyróżnia się spośród innych profesji dziennikarskich. Dowiedzieliśmy się też, jakie umiejętności nabywają studenci podczas zajęć.

https://www.facebook.com/dziennikarstwo.ug

W ostatnim z zaprezentowanych materiałów pokazano najnowszą i jednocześnie najdroższą pracownię na Wydziale Nauk Społecznych – profesjonalne studio telewizyjne. O tym, co się w nim znajduje, opowiedział dyrektor Centrum Produkcji Filmowej i Dokumentalnej Wojciech Głodek. Studio jest wyposażone w zestaw profesjonalnych kamer telewizyjnych, mobilne oświetlenie, nowoczesną reżyserkę oraz wiele innych.

Studenci ustalili między sobą specjalne dyżury na MS Teams. Każdego dnia członkowie poszczególnych kół naukowych opowiadali chętnym o swoich działaniach i funkcjonowaniu kół. W podobny sposób działali także studenci II stopnia, reprezentujący specjalność fotografia medialna i reklamowa.

Kandydaci mogli też poczuć przedsmak samego studiowania. Wszystko dzięki dr. Jackowi Wojsławowi, który specjalnie dla licealistów przygotował wykład „Zjawisko propagandy w przeszłości i współcześnie”.

Za organizację Dni Otwartych Dziennikarstwa odpowiadała mgr Marta Kokoszczyńska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 4 =