Majowy DKF Miłość Blondynki

Źródło: ack.ug.edu.pl/dkf

W maju Dyskusyjny Klub Filmowy UG Miłość Blondynki ponownie zapewnił swoim odbiorcom ciekawy i niezwykle bogaty materiał.

Polscy twórcy często są nam mało znani i przez to niedoceniani. Z pomocą przychodzi DKF Miłość Blondynki i  ich seria dotycząca polskich twórców. W tym miesiącu jego członkowie przedstawili odbiorcom sylwetkę operatorki filmowej, Magdaleny Górki, która na swoim koncie ma współpracę z Pawłem Edelmanem, Władysławem Pasikowskim, reklamy dla Amazona, Mercedesa, Forda, czy między innymi teledysk Eltona Johna. Materiał ten porusza także niezwykle ważną kwestię, jaką jest dyskryminacja kobiet w przemyśle filmowym. Poznajemy także scenarzystę, dramaturga, producenta kreatywnego, Krzysztofa Raka. Twórca ten związany jest między innymi z takimi produkcjami jak „Bogowie”, „Sztuka Kochania”, „Rojst”, czy „Boże Ciało”. Oprócz materiałów dotyczących polskich twórców na kanałach DKF-u pojawiły się materiały dotyczące produkcji godnych uwagi, zamieszczanych w serwisach streamingowych, najbardziej usypiające filmy, dubel maturalny.

W najbliższym czasie widzowie Klubu Dyskusyjnego Miłość Blondynki mogą spodziewać się z ich strony wielu nowości. Wszystko za sprawą studentów zaangażowanych w tworzenie tego projektu. Wielu z nich zżyło się ze sobą i planuje już autorskie produkcje.

Chcielibyśmy zacząć od robienia rzeczy, które pozwolą nam ocenić, w czym czujemy się dobrze i sprawdzą, jak radzimy sobie np. z pracą na planie – mówi Kacper Anaczkowski, jeden spośród zaangażowanych studentów. – Filmy miały początkowo przyjąć formę swego rodzaju eseji filmowych, ale w miarę rozwoju serii, samego kanału zaczęliśmy od tej idei odchodzić i na swój sposób tworzyć materiały filmowo-dziennikarskie.

Społeczność śledząca działania Dyskusyjnego Klubu Filmowego może spodziewać się z ich strony jeszcze jednego materiału z serii Polscy Twórcy. Później na odbiorców czekać będą nowości.

By na bieżąco śledzić działania DKF UG Miłość Blondynki, warto zajrzeć na ich profil na Facebooku oraz kanał na YouTube, do których linki znajdują się poniżej:

https://www.facebook.com/dkfmiloscblondynki

https://www.youtube.com/channel/UCRIERK28Hmt8n1ZIJEnVb3w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 1 =