Majówka filozoficzna na WNS

Uniwersytet Gdański ogłasza wielką majówkę filozoficzną! Jeżeli jesteś studentem Instytutu Filozofii i czujesz, że przyda Ci się kilka dni odpoczynku nad kaszubskim jeziorem to propozycja dla Ciebie. Zapoznaj się z harmonogramem i poznaj wszystkie naukowofilozoficzne atrakcje zaplanowane przez Uniwersytet. Ostrzegamy grafik jest napięty! Nie ma mowy o nudnym naukowym bełkocie. 

fot. ug.edu.pl

Każdego roku do malowniczego Łączyna na Pojezierzu Kaszubskim zjeżdżają się amatorzy filozofii z Gdańskiego Instytutu Filozofii. To tam znajduje się przepiękny ośrodek wypoczynkowy Uniwersytetu Gdańskiego. W takich zniewalających okolicznościach natury pracownicy i studenci Instytutu spotykają się, by dyskutować nad spornymi kwestiami moralnymi. Podejmują trudne tematy z zakresu etyki, rozważają i analizują zagadnienia pozostające pod znakiem zapytania. To niezwykle owocna w sensie dydaktycznym forma wypoczynku.

Pomimo sielankowego otoczenia wydarzenie ma charakter nie tylko wypoczynkowy. Oprócz relaksu znajdzie się też miejsce na czysto naukowe i akademickie rozważania. Nad kaszubskimi jeziorami odbywa się też konferencja naukowa. Stanowi idealną okazję do pochwalenia się wynikami swoich badań naukowych, wysłuchania ciekawych publikacji i szansa na wiele inspirujących dyskusji. To prawdziwa filozoficzna idylla!

Harmonogram:
Data: 21-23.05.2021
Temat: „Podstawy moralności”
Abstrakty

 

IV Majówka filozoficzna

fot. wns.ug.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − dwa =