Program wydarzeń European University of the Seas

fot. sea-eu.org

European University of the Seas to sojusz 6 europejskich i nadmorskich uczelni, których misją jest stworzenie takiego miejsca, które będzie nie tylko wzmacniać współpracę naukową, ale także wspierać innowacje i transfer wiedzy w ramach zrównoważonego rozwoju sektora morskiego. W ramach SEA-EU przewiduje się następujący program wydarzeń:

 

Student startups stup 2021

STup! to międzynarodowa inicjatywa wspierająca startupy studenckie i dająca młodym przedsiębiorcom możliwość zaprezentowania swoich projektów przedstawicielom świata biznesu. Najlepsze projekty będą walczyć o nagrodę „Best University Startup 2021” i możliwość prezentacji na World Business Angels Investment Forum (WBAF) 2021 w Stambule.

Marine staff week & interdisciplinary workshop

W dniach 17-20 maja Uniwersytet Maltański zorganizuje staff week, w którego program wejdą interdyscyplinarne warsztaty i część konferencyjna. Do udziału w inicjatywie zaproszeni są badacze zajmujący się studiami morskimi – w tym biologią, inżynierią i prawem.

Uczelnia zachęca także do wzięcia udziału w kursie Applied Oceanography. Propozycja jest skierowana do studentów i pracowników UG zainteresowanych badaniami środowiska morskiego. Rozpoczęcie kursu odbędzie się w październiku, a rekrutacja potrwa do 22 lipca.

Na tym nie kończą się wydarzenia zorganizowane przez uniwersytet na Malcie:

Pracowników naukowych UG uczelnia zachęca do współpracy w ramach programu Marie Skłodowska-Curie Actions. W ramach prowadzenia badań  i współpracy można otrzymać stypendium obejmujące dwuletnie wynagrodzenie, dodatek na mobilność, koszty badań i koszty ogólne dla instytucji przyjmującej.  Rekrutacja trwa od 15 kwietnia do 15 września 2021 roku. Badania mogą się rozpocząć najwcześniej w maju 2022.

Inicjatywa w ramach european solidarity corps – student life office

Uniwersytet w Breście ogłasza nabór na wolontariat w dziale studiów i spraw studenckich UBO. Zadaniem wolontariusza będzie promocja działań biura wśród społeczności UBO, współpraca z zagranicznymi studentami oraz organizacja wydarzeń kulturalnych. Pobyt we Francji będzie trwał od października 2021 do czerwca 2022, co oznacza 9 miesięcy z zapewnieniem kosztów podróży i kieszonkowych. Formularz można wypełnić do 25 maja.

Studentom UG uczelnia proponuje również wzięcie udziału w wolontariacie w Centrum sportu. Kandydat będzie odpowiadał m.in. za współprowadzenie zajęć i wydarzeń sportowych dla zagranicznych studentów UBO oraz promocję działań biura. Zgłoszenia są przyjmowane do 25 maja. Wszystkie koszty podróży będą zapewnione. Czas trwania wolontariatu to okres od września 2021 do maja 2022.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *