“Ranny ptaszek” najlepszą bajką nadbałtyckiego konkursu

źródło: ack.ug.edu.pl

Karolina Budzisz, studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Gdańskim, została laureatką konkursu „Nadbałtyckie opowieści”. Organizatorem konkursu był działający przy ACK Alternator Studencki Zespół Organizacji Eventów. Konkurs, kierowany do studentów, doktorantów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku UG, miał pobudzać wyobraźnię i łączyć pokolenia.

Karolina Budzisz jest związana z programami młodzieżowej współpracy międzynarodowej, aktywnie działa na rzecz uniwersytetu, jest zapracowaną naczelną redaktorką CDN-u. Interesuje ją kultura i sztuka, a w szczególności literatura, muzyka i kino europejskie. „Pisanie to dla mnie medium, za pomocą którego wyrażam swoją ciekawość świata” – wyjaśnia. Do tej pory tworzyła przede wszystkim recenzje muzyczne i literackie, zajmowała się poezją. Planuje też zacząć prace nad pierwszą książką. Natomiast wygraną w konkursie na bajkę przyniosło jej opowiadanie „Ranny ptaszek” o ekologicznym przesłaniu, przedstawiające jakie relacje powinny łączyć człowieka z naturą.

– Pomysł na bajkę zrodził się, kiedy usłyszałam, jaki jest motyw przewodni konkursu. “Nadbałtyckie opowieści” wydały mi się tematem niezwykle bliskim ze względu na otoczenie, w jakim dorastałam – wyjaśnia Karolina Budzisz. – Wychowałam się nad Zatoką Pucką, w miasteczku, które, jak mi się zdaje, jest w bajce w jakiś sposób obecne. Była to też okazja, by na moment powrócić do dzieciństwa, do świata wyobraźni, kiedy właśnie to otoczenie, o którym mowa, nabierało fantastycznych cech dodaje. Bohaterem baśni jest chłopiec, który chce pokazać rówieśnikom odpowiedni sposób na obcowanie z przyrodą. W wywiadzie z dr Agnieszką Kiejziewicz Karolina opowiada również o swoich przygodach z bajkami z dzieciństwa, o tym jak wracają do niej po latach i jakie mają znaczenie.

Niedługo bajka „Ranny ptaszek” będzie dostępna w formie słuchowiska oraz jako ilustrowany ebook.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 11 =