„Miasto w bloku” – reportaż radiowy i fotoreportaż

Reportaż radiowy Miasto w bloku jest efektem projektu licencjackiego Liwii Zaborskiej i Kacpra Anaczkowskiego, studentów Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Gdańskiego, realizowanego pod kierunkiem dr. Konrada Koncha.

Pomysł projektu zrodził się ponad rok temu w małej kawiarni. W ramach pracy licencjackiej chcieliśmy stworzyć i pokazać coś nietuzinkowego. Mieliśmy głowy pełne pomysłów, ale zdecydowaliśmy się opowiedzieć o miejscu, które od jakiegoś czasu wydawało nam się na swój sposób fascynujące. Gdańskie falowce – mówią autorzy reportażu Liwia Zaborska i Kacper Anaczkowski.

Premiera odbędzie się w środę 21 kwietnia 2021 r o godz. 18.00 za pośrednictwem platformy MS Teams (link) i na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku (link do wydarzenia). Po oficjalnej premierze odbędzie się spotkanie dyskusyjne z red. Magdaleną Grzebałkowską (dziennikarką, byłą mieszkanką falowców) oraz prof. Jackiem Friedrichem (z Instytutu Historii Sztuki UG, Dyrektorem Muzeum Narodowego w Gdańsku), którzy skomentują, przedstawią refleksje na temat reportażu, a także odpowiedzą na pytania słuchaczy. Samego reportażu będzie można również wysłuchać w audycji Radia MORS o godz.18.00.

Celem całego projektu jest zwiększenie świadomości, pogłębienie wiedzy o historii falowców oraz ich społeczności. – Jako studenci z Pomorza chcemy, by te opowieści zostały wysłuchane. Nasz projekt to niepowtarzalna okazja poznania historii gdańskich falowców, zgoła innych od tych znanych z miejskich legend – dodają.