50-lecie Uniwersytetu Gdańskiego

Niestety w tym roku sytuacja odmówiła nam możliwości wspólnego świętowania rocznicy powołania Uniwersytetu Gdańskiego wypadającej 20.03.2021. Zostały jednak wręczone medale i statuetki zasłużonym pracownikom Uniwersytetu oraz laureatom nagród naukowych. Na stronie internetowej UG została również umieszczona lista nagrodzonych oraz film upamiętniający uroczystość.

Film otwiera i zamyka występ Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego. Zaraz po nim rozpoczyna się przemówienie Rektora prof. dr. hab. Piotra Stepnowskiego, który podsumowuje zachodzące zmiany na Uniwersytecie. Niedawno bowiem minęło również symboliczne 100 dni od objęcia przez niego funkcji rektora. W filmie zawarta została także zawarta krótka relacja z wręczenia medali za odgrywanie szczególnej roli w życiu Uniwersytetu oraz laureatek w ramach wyróżnienia „Nauczyciel Roku”.

Gratulujemy wszystkim zdobywcom odznaczeń i statuetek oraz nam wszystkim życzymy wielu lat równie dobrych co ostatnie 50 z Uniwersytetem Gdańskim.