Slalom gigant złoty dla studentki UG!

Maria Leonowicz (fot. AZS Warszawa)

Na początku marca odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim. W ogólnopolskim finale w Zakopanem uczestniczyli przedstawiciele 50 uczelni. Złoty medal w klasyfikacji uniwersytetów w slalomie gigancie zdobyła Maria Leonowicz — zawodniczka AZS Uniwersytetu Gdańskiego.

W klasyfikacji generalnej kobiet w slalomie gigancie Maria zajęła 6. miejsce. Po obu przejazdach studentka UG straciła do zwyciężczyni 3,54 s. Jak informuje Piotr Walczak, nasza reprezentantka miała również szanse na medal w slalomie. W pierwszej próbie uzyskała czas 36,38 s. Niestety podczas drugiego przejazdu wypadła z trasy.

Cała drużyna kobiet UG zajęła 4. miejsce w klasyfikacji drużynowej uniwersytetów. W tej samej kategorii zespół mężczyzn uplasował się na 6. pozycji.

Skład reprezentacji UG na Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim: