Marzec z UG – najbliższe wydarzenia

Perspektywy

Nowy semestr ruszył pełną parą. Przerwa międzysemestralna dobiegła końca i wszyscy wracamy z nową siłą do działania! Zebrane pokłady energii nie mogą jednak zostać spożytkowane wyłącznie na naukę w kolejnym półroczu. Uniwersytet Gdański pomimo pandemii ma do zaproponowania kilka ciekawych wydarzeń w tym miesiącu, w których możecie wziąć udział zdalnie, nie wychodząc z domu marcową szarugę. Poszukajcie czegoś dla siebie i nastrójcie się pozytywnie z UG!

 

 

ug.edu.pl

UG Talks – już w marcu odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu UG Talks organizowane przez ACK Alternator. Koncept jest mieszanką spotkań naukowych TEDx, oraz slamów poetyckich. Studenci i doktoranci w skrócony oraz przystępny sposób prezentują opracowane przez siebie problemy naukowe i zbierają głosy publiczności. Tematy podejmowane na spotkaniach będą obejmować różnorodne dziedziny, każdy znajdzie więc coś dla siebie, lub, kto wie, zainteresuje się czymś, o czym wcześniej nie słyszał.

 

 

Tydzień kariery – od 8 do 12 marca UG zaprasza na Dni Kariery. W ramach spotkań można będzie zapoznać się z ofertami Pomorskich przedsiębiorców i dowiedzieć się więcej  o procesie szukania oraz zdobywania pracy i doświadczenia zawodowego. Całość odbywać się będzie za pomocą platformy MS Teams.

 

ug.edu.pl

Nadbałtyckie opowieści – konkurs na bajkę – jeżeli macie lekkie pióro i nieposkromioną wyobraźnię, ten konkurs to coś dla Was! Do 2 kwietnia trwa termin nadsyłania tekstów, na podstawie których zostaną stworzone magiczne słuchowiska dla dzieci. Na autora najlepszej pracy czeka atrakcyjna nagroda. Studencie, długopis w dłoń!

 

 

 

 

 

ug.edu.pl

Szkolenie z prawa autorskiego – 9.03 odbywa się zdalne szkolenie, na którym dowiecie się więcej o kwestiach nurtujących wszystkich studentów będących w procesie pisania prac dyplomowych. Spotkania obejmą takie tematy jak plagiat, poprawny cytat, oznaczanie autora, legalność fotografowania slajdów itd.

 

Warsztaty Zarządzanie Karierą – Wydział Ekonomiczny zaprasza na cykl paneli szkoleniowych, na których dowiecie się jak radzić sobie ze stresem, poznacie tajniki inwestowania, oraz nauczycie się, jak wykorzystywać swoje mocne strony. Spotkania odbywają się w trzech marcowych terminach, zupełnie za darmo.

 

 

 

Konferencja Transport w dziejach. Idee, kultura, historia – na trzecią już edycję spotkań zaprasza Naukowe Koło Doktorantów Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Już 19 marca odbędą się dyskusje o zaskakująco fascynującym wpływie transportu na bieg dziejów. Tegoroczna edycja odbywa się w sieci, poprzez platformę MS Teams.

Jest z czego wybierać! Zarezerwujcie sobie czas na chociaż jedno z zaplanowanych spotkań i spędźcie miło czas, rozwijając jednocześnie swoje umiejętności w tym miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − dziewięć =