Nie żyje redaktor Piotr Świąc, dziennikarz TVP i wykładowca UG

Piotr Świąc zginął w wieku 54 lat. W piątek 06.03.2021 r. około godziny  22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. W wyniku wypadku zginęli obaj kierowcy. Redaktor Świąc wracał do domu po poprowadzeniu „Panoramy” w gdańskim oddziale telewizji.

fot. TVP3 Gdańsk

Piotr Świąc był absolwentem Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim. Pracę w mediach rozpoczął już w latach 90. Prowadził m.in. Wiadomości w TVP1, był także gospodarzem porannego pasma ogólnopolskiego w TVP Info. Później związał się z TVP3 Gdańsk. W gdańskim ośrodku był prowadzącym „Panoramy”, „Forum Panoramy” i „Forum Gospodarczego”. Jego rzetelność i profesjonalizm nie raz zostały docenione – red. Świąc otrzymał nagrodę „Ostrego Pióra”, przyznawaną przez Business Centre Club oraz odznaczenie „Zasłużony dla Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej.

Z Uniwersytetem Gdańskim związany był także zawodowo. Wykładał w Instytucie Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Uczył młodych ludzi sztuki dziennikarskiej, tego jak działa telewizja oraz jak pracuje dziennikarz telewizyjny. Zawsze elegancki, przygotowany, budził wśród studentów szacunek, ale też wielką sympatię. Z łatwością nawiązywał z nimi kontakt, a ci chętnie go obserwowali i słuchali.

Warsztaty telewizyjne prowadzone przez red. Piotra Świąca zakończyły się ciepłym „do zobaczenia, udanego popołudnia”. Do zobaczenia, Panie Redaktorze.