Nie żyje redaktor Piotr Świąc, dziennikarz TVP i wykładowca UG

Piotr Świąc zginął w wieku 54 lat. W piątek 06.03.2021 r. około godziny  22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. W wyniku wypadku zginęli obaj kierowcy. Redaktor Świąc wracał do domu po poprowadzeniu „Panoramy” w gdańskim oddziale telewizji.

fot. TVP3 Gdańsk

Piotr Świąc był absolwentem Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim. Pracę w mediach rozpoczął już w latach 90. Prowadził m.in. Wiadomości w TVP1, był także gospodarzem porannego pasma ogólnopolskiego w TVP Info. Później związał się z TVP3 Gdańsk. W gdańskim ośrodku był prowadzącym „Panoramy”, „Forum Panoramy” i „Forum Gospodarczego”. Jego rzetelność i profesjonalizm nie raz zostały docenione – red. Świąc otrzymał nagrodę „Ostrego Pióra”, przyznawaną przez Business Centre Club oraz odznaczenie „Zasłużony dla Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej.

Z Uniwersytetem Gdańskim związany był także zawodowo. Wykładał w Instytucie Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Uczył młodych ludzi sztuki dziennikarskiej, tego jak działa telewizja oraz jak pracuje dziennikarz telewizyjny. Zawsze elegancki, przygotowany, budził wśród studentów szacunek, ale też wielką sympatię. Z łatwością nawiązywał z nimi kontakt, a ci chętnie go obserwowali i słuchali.

Warsztaty telewizyjne prowadzone przez red. Piotra Świąca zakończyły się ciepłym „do zobaczenia, udanego popołudnia”. Do zobaczenia, Panie Redaktorze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *