Pomorskie kluby wracają do grania! Niższe ligi piłkarskie zaczynają rundę wiosenną

fot. pixabay.com

Mimo pandemii koronawirusa niższe ligi piłkarskie na Pomorzu ukończyły rundę jesienną. Na razie nic nie wskazuje na to, że sezon nie zostanie dokończony. Dlatego lada moment ligowcy rozpoczną zmagania w ramach drugiej połowy kampanii 2020/2021. Pierwsze do gry wracają IV i V liga.

Dokładnie rok temu nasze dotychczasowe życie poszło w rozsypkę. Siedzenie w domu, maseczki, płyny dezynfekujące… Nie był to jedyny krajobraz marca 2020. Koronawirus wstrząsnął również światem piłki nożnej. W przypadku zawodowców pandemia zabrała możliwość wykonywania pracy. W przypadku amatorów wirus zabrał hobby i dobrą zabawę na boisku. Podobnie u kibiców, którzy stracili możliwość dopingowania swoich ulubieńców.

Hiszpańska Primera Division, niemiecka Bundesliga, czy rodzima Ekstraklasa zostały dograne po długiej przerwie. Jednak najbardziej dotknięte były niższe ligi seniorskie, które nie mają tak profesjonalnego zaplecza. Głównie finansowego. Testy parę razy w tygodniu i zachowanie surowych restrykcji sanitarnych? Niestety nie w B klasie. Dla piłkarzy lig amatorskich granie w piłkę skończyło się poprzednim sezonie po jego pierwszej połowie.

Dlatego ludzie uzależnieni od futbolu (nawet tego w mikroformacie) powinni cieszyć się, że pomorski związek piłkarski udanie powrócił z rozgrywkami na jesień 2020 roku. Od IV ligi po najniższą klasę rozgrywkową. Wszystkie grupy dograły rundę jesienną. Oczywiście koronawirus nie zaprzestał swojej działalności i niektóre spotkania trzeba było przekładać na inny termin. Koniec końców mogliśmy świętować względny powrót do piłkarskiej normalności.

Pomorze gra na wiosnę

Sytuacja pandemiczna zaczyna znów przyprawiać nas o dreszcze, jednak na horyzoncie nie widać obostrzeń, które mogą przeszkodzić w powrocie ligowców po zimowej przerwie. 6 marca do gry wraca IV liga oraz wszystkie trzy grupy pomorskiej klasy okręgowej (V liga). Dwa tygodnie później wystartuje sześć lig A klasy. Bardziej skomplikowana sytuacja panuje w najniższej klasie rozgrywkowej.

Obie słupskie B klasy oraz gdańskie I, II i IV grupa miały usłyszeć pierwszy gwizdek 20 marca. W obliczu obostrzeń dla województwa pomorskiego start powinien nastąpić 21 marca (jeśli restrykcje nie zostaną przedłużone). Kolejne 7 dni będą czekać sympatycy klubów występujących w III grupie gdańskiej i II malborskiej. Pomorski Związek Piłki Nożnej zmusza do największej cierpliwości kibiców Tęczy Szropy, czy Lisovii Lisewo. I część B klasy Malbork zacznie granie dopiero 10-11 kwietnia. Dlatego teraz przyjrzyjmy się najbliższej kolejce w IV i V lidze.

IV liga

Już jutro na swoim boisku rezerwy Arki Gdynia podejmie Jaguar Gdańsk. Anioły Garczegorze zagrają z Lechią II Gdańsk. Inny klub z Trójmiasta — Gedania, pauzuje w najbliższej kolejce. Aktualny lider IV ligi Kaszubia Kościerzyna na wiosnę zadebiutuje 7 marca na wyjeździe. Rywalem piłkarzy w powiatu kościerskiego będzie KTS-K Wikęd Luzino. W pierwszy weekend marca będziemy też świadkami pojedynku ostatnich dwóch drużyn w tabeli. W Zblewie Sokół zagra z Jantarem Ustka. Po 21. serii gier IV liga zostanie podzielona na grupę mistrzowską (10 zespołów) i spadkową (11 drużyn). Poniżej prezentujemy całą rozpiskę 18. kolejki oraz aktualną tabelę:

Fragment tabeli z serwisu 90minut.pl

06.03.2021

Jaguar Gdańsk   — Arka II Gdynia

Wda Lipusz — Cartusia Kartuzy

Chojniczanka II Chojnice — Wierzyca Pelplin

Sokół Zblewo — Jantar Ustka

MKS Władysławowo — GKS Kowale

Anioły Garczegorze — Lechia II Gdańsk

Powiśle Dzierzgoń — Gwiazda Karsin

Pogoń Lębork — Stolem Gniewino

Gryf Słupsk — Grom Nowy Staw (mecz przełożony na 24 marca)

07.03.2021

KTS-K Luzino — Kaszubia Kościerzyna

V liga

Dla trzech liderów pomorskich klas okręgowych runda wiosenna zaczyna się w odmiennych okolicznościach. Czarni Pruszcz Gdański zagrają na wyjeździe. Ich przeciwnikiem będzie Orkan Rumia. Z domu nie muszą ruszać się piłkarze Sparty Sycewice, którzy podejmą u siebie Barton Barcino. Natomiast spotkanie Borowiaka Czersk z Relaxem Ryjewo zostało przełożone na 21 kwietnia. Podopieczni trenera Artura Papierowskiego muszą poczekać na wiosenne granie jeszcze tydzień.

O pierwsze punkty w sezonie (tak, to nie jest żart) powalczą piłkarze Potoku Pszczółki. Zespół, który stracił do tej pory 112 bramek (zdobył jedynie 4) będzie miał ciężki orzech do zgryzienia. Na stadionie przy ulicy Sportowej zawita Ogniwo Sopot. Aktualnie 7 zespół w tabeli I grupy V ligi. Pozostałe kluby z Sopotu, czyli Kamionka i Akademia Piłkarska, zagrają kolejno z GLKS-em Różyny oraz Sztormem Kosakowo. Rezerwy Bałtyku Gdynia zmierzą się z GKS-em Sierakowice. Zespół z powiatu kartuskiego traci do biało-niebieskich tylko 5 punktów, więc mecz na pewno będzie zacięty. Poniżej prezentujemy całą rozpiskę 18. kolejki trzech grup klasy okręgowej oraz aktualną tabelę:

Grupa I: Gdańsk

Fragment tabeli z serwisu 90minut.pl

06.03.2021

GKS Kolbudy — Orlęta Reda

GTS Mokry Dwór — GTS Goszyn

Sporting Leźno — Orzeł Trąbki Wielkie

Błyskawica Reda-Rekowo — Zenit Łęczyce

AP Sopot — Sztorm Kosakowo

07.03.2021

Bałtyk II Gdynia — GKS Sierakowice

Potok Pszczółki — Ogniwo Sopot

GLKS Różyny — Potok Kamionka Sopot

Orkan Rumia — Czarni Pruszcz Gdański

Grupa II: Gdańsk

Fragment tabeli z serwisu 90minut.pl

06.03.2021

Beniaminek 03 Starogard Gdański — Olimpia Sztum

Żuławy Nowy Dwór Gdański — Pogoń Prabuty

Tęcza Brusy — Radunia II Stężyca

Relax Ryjewo — Borowiak Czersk (mecz przełożony na 21.04.2021)

Wisła Tczew — GDKiS Ostaszewo (mecz przełożony na 21.04.2021)

Orzeł Subkowy — Victoria Kaliska (mecz przełożony na 21.04.2021)

Meteor Pinczyn — Spójnia Sadlinki (mecz przełożony na 12.05.2021)

07.03.2021

Czarni Przemysław — Pomezania Malbork

Grupa: Słupsk

Fragment tabeli z serwisu 90minut.pl

06.03.2021

Sokół Wyczechy — Piast Człuchów

Chrobry Charbrowo — Wybrzeże Objazda

MKS Debrzno — Czarni Czarne

KS Włynkówko — Gryf/SMS Słupsk

Sparta Sycewice — Barton Barcino

Start Miastko — Echo Biesowice

07.03.2021

Bytovia II Bytów — GTS Czarna Dąbrówka

Jantaria Pobłocie — Leśnik Cewice

Kaszubia Studzienice — Myśliwiec Tuchomie

Lipniczanka Lipnica — Zawisza Borzytuchom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *